українська російська англійська
Микола Азаров: Пріоритетом Уряду в 2011 році було підвищення низьких зарплат
20.01.2012 | 17:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Підвищення оплати праці низькооплачуваним категоріям громадян було пріоритетом для Уряду в 2011 році. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції у Києві в п'ятницю.

«Політика Уряду була спрямована на підняття зарплат низькооплачуваним категоріям. Наголос робився на підвищенні для 1-го тарифного розряду і з 1 по 6 розряди, щоб швидше підняти рівень оплати праці працівників, які найбільш постраждали в кризу», - відзначив Глава Уряду.

Микола Азаров також звернув увагу на те, що політика, яка проводиться Урядом, незважаючи на всі складнощі, дозволила підвищити реальну купівельну спроможність населення.

«У нас сталася значна зміна щодо структури зарплат. Тих, хто отримує зарплату 1,5 тисячі гривень, стало на мільйон осіб менше; на мільйон додалося тих, хто отримує понад 3 тисяч грн. Це непогано», - сказав Прем'єр.

Він також відзначив, що в грудні 2011 року середня зарплата становила 3054 грн, порівняно з 1900 грн на початку 2010 р. - це пристойне зростання.

«У кризовий рік реально зменшився на 20% товарооборот, ми мали реальне падіння прибутків. У 2010 - 2011 роках ми виходимо на рівень докризової купівельної спроможності», - додав Прем'єр-міністр.

При цьому Азаров визнає, що докризового рівня щодо купівельної спроможності ще не досягнуто. «Нам необхідно витратити ще один рік, 2012-й, щоб ми вийшли на докризовий рівень», - сказав Прем'єр-міністр України.

За його словами, Уряд також скоротив заборгованість із зарплати, що накопичилась в 2009 році. «Від попередників нам дісталася заборгованість 1 мільярд 737 мільйонів гривень, ми її скоротили до 1 мільярда - в результаті великої роботи», - відзначив Микола Азаров.

 

версія для друку