українська російська англійська
Мінфін спільно з ДПС здійснює заходи щодо забезпечення своєчасного відшкодування ПДВ
20.01.2012 | 16:55
Прес-служба Міністерства фінансів

За результатами роботи у 2011 році в межах виконання Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки за напрямом «Реформа податкової системи» Управління комунікацій (прес-служба) Міністерства фінансів повідомляє наступне.

Станом на 1 січня 2012 року відшкодовано ПДВ на поточний рахунок у банку по Україні в сумі 42,8 млрд. грн., що перевищує відшкодування податку за відповідний період минулого року в 1,8 рази.

Cтаном на 1 січня 2012 залишок протермінованих сум ПДВ до відшкодування відсутній.

Відповідно до вимог Податкового Кодексу з березня 2011 року до заявлених до відшкодування сум ПДВ у податковій звітності за перший звітний період 2011 року застосовується процедура автоматичного бюджетного відшкодування податку.

Так, у грудні 2011 року відшкодовано ПДВ в автоматичному режимі в розмірі 1,97 млрд. грн., що становить 59% від відшкодованої суми ПДВ грошовими коштами у звітному періоді.

З метою удосконалення критеріїв автоматичного відшкодування ПДВ встановлено квартальний проміжок для порівняння розбіжностей між податковим кредитом платника податку та податковими зобов’язаннями контрагентів (замість трирічного), визначено питому вагу операцій за нульовою ставкою, яка повинна бути сукупно за попередніх 12 місяців не менше 40%, замість діючих 50%.

Тобто, Міністерством фінансів спільно з Державною податковою службою здійснюються заходи щодо забезпечення своєчасного відшкодування ПДВ.

 

версія для друку