українська російська англійська
Вперше в Україні в селах Хмельниччини відкрито два бювети питної води
23.01.2012 | 09:28
Хмельницька ОДА

19 січня стало подвійним святом для громади Довжка та Кам’янки Кам’янець-Подільського району. У цей день багато мешканців цих територіальних громад зібралися в церкви для традиційного освячення води, яка у ці дні набуває особливої цілющої сили. Проте у цей день людей очікувала ще одна подія, пов’язана з водою. Вперше в Україні в селах було відкрито два бювети питної води. Встановлення цих установок є частиною державної програми «Питна вода», яка впроваджується під патронатом Президента України.

У селі Довжок бювет розмістився на території школи, біля церкви. Офіційне відкриття відбулося одразу ж після освячення води в церкві. Право перерізати червону стрічку надали голові Кам’янець-Подільської РДА Михайлу Желізнику, депутату обласної ради Володимиру Мельниченку, директору КП «Міськтепловоденергія» Валерію Гордійчуку та отцю Олексію Миханчуку.

Для того, щоб встановити бювет, довелося прокладати окремий водопровід до школи та дитячого садочку. Додатково очищена та збагачена мінералами вода безкоштовно буде подаватися у школу, садочок та церкву. Таку ж установку доочистки питної води встановили в селі Кам’янка, де цю водичку питимуть школярі та вихованці дитячого садка. Фінансування установок здійснюється за кошти державного бюджету. Обидві вони обійшлися у 256 тис. грн.. На черзі відкриття ще трьох таких установок у Гуменцях, Колибаївці та Заваллі.

 

версія для друку