українська російська англійська
Економічний та інвестиційний потенціал Буковини презентуватиметься в рамках спільних проектів та міжнародних заходів
23.01.2012 | 11:02
Чернівецька ОДА

Стан та перспективи транскордонного співробітництва у Чернівецькій області розглянуто сьогодні під час апаратної наради, яка відбулась під керівництвом першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації Георгія Галиця. За словами начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Сергія Куренного, сьогодні перед органами влади стоять завдання перевести основний зміст транскордонної співпраці з політичної та гуманітарної у суто практичну площину, використовувати можливості презентації економічного та інвестиційного потенціалу краю в рамках спільних проектів та міжнародних заходів, запозичувати досвід у сфері ведення бізнесу, впроваджувати сучасні методи виробництва з допомогою новітніх технологій.

“Задля цього виключно зусиллями влади суттєво – з 3 до майже 30% – покращені результати першого конкурсу проектів за Програмою ЄС “Румунія-Україна-Республіка Молдова”, – відзначив Сергій Куренной. – В область у цьому та наступному році надійде близько 140 млн. грн. грантових позабюджетних коштів, основна частина яких буде спрямована на інфраструктурні об’єкти”.

Для недопущення зриву реалізації вкрай важливого проекту “Облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску “Красноїльськ”, “Дяківці” профінансовані витрати на ТЕО у сумі 919 тис. грн., натомість буде отримано близько 40 млн. грн. Задля залучення до ефективної розробки проектів якомога більшої кількості учасників, повідомив начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності, проведено 16 цільових інформаційних заходів. “За нашою ініціативою Єврокомісія спростила порядок участі у конкурсі – тепер подається не повний проект, а лише концептуальна нота, підтверджено статус основної області в Програмі ЄС “Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна”, – зазначив він. Раніше, за словами Сергія Куренного, область була “додатковою”, тобто не мала права ініціювати проекти.

Завданнями та перспективами у поточному році визначено подання на конкурси за Програмами ЄС “Румунія-Україна-Республіка Молдова” та “Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна” максимальної кількості проектів українських аплікантів, реалізація інфраструктурних проектів за кошти структурних фондів ЄС, активізація економічного співробітництва в рамках Підприємницького Форуму Єврорегіону “Верхній Прут”, результативна участь області в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону, підготовка проектних менеджерів за рахунок коштів ЄС в рамках проекту ЛІНК. Окрім цього, планується залучити 4 млн. грн. під час впровадження другої фази проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у Путильському, Сторожинецькому, Сокирянському, Новоселицькому, Заставнівському, Кельменецькому районах, взяти участь у спільних проектах Транснаціональної Програми ЄС “Південно-Східна Європа”, залучити у цьому році у розвиток економіки області за допомогою проектів транскордонного співробітництва більше 100 млн. грн.

версія для друку