українська російська англійська
Доручення Прем'єр-міністра спонукало місцеву владу більш зважено підходити до питання тарифів
24.01.2012 | 14:02
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Як повідомлялося у ЗМІ, ряд міст у регіонах на початку цього року здійснило підвищення тарифів із утримання будинків і споруд та прибирання прибудинкових територій, більше відомих, як квартплата. Ініційований Прем’єр-міністром на останньому засіданні Уряду детальний розгляд цього підвищення одразу ж виявив такі факти. Розмір квартплати уже повернули до попереднього значення у Полтаві, назвавши при цьому його підвищення «грабіжницьким». У Херсоні рішення міськради зі встановлення вищого розміру квартплати призупинили до визначення органів громадського контролю, що будуть контролювати якість послуг та обсяг коштів необхідний для їхньої оплати.

«Уже сам факт оголошення ретельної перевірки одразу спонукав місцеву владу більш зважено підходити до питання тарифів та виявив охочих до їх завищення. Мінрегіон наголошує: тарифи мають бути ретельно обґрунтованими, узгодженими із громадою, пройти непросту процедуру громадських слухань. Крім того, Мінрегіон ініціює введення порядку доведення до споживачів інформації про перелік послуг, структуру цін і тарифів та обґрунтування його змін. Ним передбачено обов’язкове врахування позиції територіальних громад. Також плануємо зміни до законодавства, які зроблять підвищення квартплати неможливим без відповідного висновку новоствореної Держінспекції України з контролю за цінами», – відзначає Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, відомство докладе максимальних зусиль для того, щоб тарифи у системах життєзабезпечення формувалися прозоро та виключно на основі методики, затвердженої Урядом, яка забезпечує безаварійність експлуатації будівель.

«Однак сплачувати потрібно тільки за фактично надані послуги. Для цього потрібен дієвий громадський контроль зі сторони споживачів!», - наголосив Анатолій Близнюк.

 

версія для друку