українська російська англійська
На Миколаївщині минулого року виробництво в машинобудуванні зросло на 13,6 відсотка
25.01.2012 | 09:33
Миколаївська ОДА

Про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївської області за січень-грудень 2011 року йшлося на засіданні колегії облдержадміністрації, яка відбулася 24 січня.

Відзначено, що 2011 року в цілому в промисловому комплексі області  закріплено позитивні тенденції до зростання виробництва.

За підсумками січня-грудня 2011 року, порівняно з січнем-груднем 2010 року, індекс промислової продукції становить  104,2%.  За цим показником область посіла 18 місце серед 27 регіонів України (в середньому по державі індекс – 107,3%).

Спостерігається зростання виробництва за більшістю видів промислової діяльності, зокрема: найбільш суттєво у машинобудуванні – на 13,6%, виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції – на 14,9%, у целюлозно-паперовому виробництві, видавничій діяльності – на 192,8%, а також у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів – на 5,0%, хімічній та нафтохімічній промисловості – на 4,8%.

Завдяки зростанню промислового виробництва обсяг реалізації промислової продукції 2011 року досяг в цілому по області за попередніми даними  20,5 млрдрн. (прогнозувалося 19,6 млрд.грн.), що на 2,6 млрд.грн., або майже на 14,8%  більше, ніж у 2010 році. В загальних оцінках це свідчить, перш за все, про те, що промислова продукція,  яка виробляється підприємствами області, користується попитом та є конкурентоспроможною на  вітчизняному та світовому ринках товарів.

Голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов наголосив на тому, що область має максимально переходити на власну сировину у забезпеченні переробної промисловості, що забезпечуватиме цінову стабільність і продовольчу безпеку.

Також у 2011 році забезпечено стабільну роботу агропромислового комплексу, збільшено виробництво майже всіх видів сільськогосподарської продукції та досягнуто зростання обсягів валової продукції на 11,8 %. При цьому, приріст досягнуто як в господарствах населення, так і в сільськогосподарських підприємствах.

 

 

версія для друку