українська російська англійська
Кіровоградщина зацікавлена переробкою бурого вугілля на рідке паливо
25.01.2012 | 10:35
Кіровоградська ОДА

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко провів черговий раунд переговорів із представниками міжнародної інженерної компанії China Coal Technology and Engineering Group Corporation (Китайська Народна Республіка).

На початку листопада минулого року голова облдержадміністрації Сергій Ларін уже зустрічався із китайськими спеціалістами. Тоді гості презентували керівництву області власні напрацювання та перспективні плани стосовно добування та переробки олександрійського бурого вугілля на кілька видів енергоносіїв.

Сьогодні китайська інженерна компанія пропонує створити спільну українсько-китайську робочу групу, яка внесе конкретні пропозиції та напрацювання стосовно будівництва заводу з переробки бурого вугілля на рідке паливо, яке може використовуватися для опалення будинків, а також як пальне для автотранспорту. Інвесторів також цікавить використання потужностей Новомиргородської шахти, вугілля якої має високу енергоємність. Китайські партнери висловили готовність підписати рамкову угоду і на першому етапі співпраці інвестувати у реалізацію проекту близько 50,0 млн. доларів під державні гарантії.

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко відзначив, що область рішуче налаштована на реалізацію проекту із будівництва такого заводу. Тим більше, що цінова ситуація на природній газ, який постачається із Російської Федерації, спонукає на активне впровадження альтернативних енергоносіїв.

 

 

версія для друку