українська російська англійська
На газі економитимуть завдяки торфу
25.01.2012 | 12:03
Рівненська ОДА

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак, презентуючи здобутки області учасникам міжрегіонального практикуму з питань енергозбереження та енергоефективності. Відмова від дороговартісного російського газу сприятиме розвитку торфовиробництва на Рівненщині, адже область орієнтується на максимальне використання місцевої сировини, зауважив Володимир Новак.

Так, торік на державному підприємстві «Рівнеторф» обсяги видобутку зросли на понад 15 відсотків у порівнянні з 2010 роком. Відтак, виготовило товарної продукції майже на 27 мільйонів гривень, а це на 60 відсотків більше, ніж торік. Торфобрикети та фрезерний паливний торф забезпечує потреби комунально-побутового господарства Рівненщини, оскільки має високу тепловіддачу.

Науковці та практики міжрегіонального форуму підрахували, що 78 тонн брикету замінює 36 тисяч кубометрів газу. Тож продукування теплової енергії з  використанням торфу економніше на 144 тисячі гривень в порівнянні з імпортним блакитним паливом. Тож переорієнтація котелень на місцевий енергоресурс дозволяє заощаджувати та розвивати виробничий потенціал області, резюмував Володимир Новак. За його словами,

Рівненщина – одна з найбагатших областей на поклади низинного торфу, тож місцеві виробничники готові запропонувати конкурентноспроможне альтернативне паливо комунальникам із сусідніх регіонів.

 

 

версія для друку