українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Ми самі повинні вирішувати спільні проблеми, а не чекати команди
25.01.2012 | 11:05
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ

Мінрегіон спільно із місцевою владою та зацікавленими органами виконавчої влади забезпечив підготовку підприємств житлово-комунального господарства до опалювального періоду 2011/12 року. Системи теплокомуненерго працюють стабільно, - констатували учасники селекторної наради присвяченої перебігу опалювального періоду та роботи в зимовий період підприємств житлово-комунального господарства, що відбулася у будинку Уряду у вівторок, 24 січня. Поодинокі тимчасові аварійні відключення, викликані значним зносом теплових мереж, були у місті Києві, Луганській та Київській областях.

«У зв’язку із очікуваним зниженням температури та несприятливих погодних умов, підприємства комунальної теплоенергетики повинні тримати на постійному контролі технологічне обладнання резервних котелень, укомплектованість та вжиття заходів щодо поповнення оперативно-диспетчерських та аварійно-ремонтних служб необхідним обладнанням, запасними частинами та матеріалами», – звернувся до представників усіх регіонів Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

Також належну увагу місцева влада повинна приділити очищенню вулиць міст і сіл від снігу та дахів будинків від намерзлих льодових брил.

«Снігопади 20 січня виявили неналежну роботу комунальних служб у деяких містах. У зв’язку з цим, з метою уникнення дорожньо-транспортних пригод, травмування людей та пошкодження їх майна, Мінрегіон вже звернувся до Ради міністрів АР Крим, облдержадміністрацій, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій щодо невідкладного вжиття відповідних заходів. Крім того, територіальні органи Держархбудінспекції України отримали вказівку у межах своєї компетенції перевірити стан утримання вулиць і доріг та територій загального користування в населених пунктах. За прогнозом Гідрометцентру України протягом наступних кількох діб снігопади триватимуть у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській та Полтавській областях. Тому відповідним облдержадміністраціям треба бути готовими забезпечити належне виконання робіт з прибирання снігу та ожеледиці»,- наголосив  очільник Мінрегіону.

За інформацією, яка надійшла із АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ведеться цілодобове чергування відповідальних працівників та спеціальної техніки. Проводяться засідання оперативних штабів щодо забезпечення життєдіяльності населення та функціонування населених пунктів.

Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Петро Гончарук подякував колегам із Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Донецької областей за допомогу, надану ними під час прибирання рекордної кількості снігу, що випала на Запоріжжі. З цього приводу Анатолій Близнюк зазначив: «Підтверджую, кожне слово подяки, і скажу більше. Пішли машини з Донецька і Запоріжжя назустріч, то й справа швидше робитися – як кажуть, «гуртом і батька легше бити». Але ми з вами повинні краще бачити проблеми один в одного. Ніхто крім нас і наших найближчих сусідів нам не допоможе. Ми самі повинні вирішувати спільні проблеми, а не чекати команди. У нас для цього є всі необхідні повноваження, законні повноваження», – наголосив Анатолій Близнюк.

 

версія для друку