українська російська англійська
Микола Азаров: Україна переходить до політики енергетичної незалежності та енергетичної ефективності
25.01.2012 | 11:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості разом з Міністерством економіки розробити стратегічну національну програму енергозбереження і енергоефективності. Відповідне завдання Глава Уряду поставив на засіданні Кабінету Міністрів.

Микола Азаров повідомив, що за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося минулої п’ятниці, Президент України доручив Уряду створити і реалізувати довгострокову національну програму енергозбереження і енергоефективності. При цьому  Прем’єр-міністр наголосив, що «така стратегічна програма має бути не програмою адміністрування, а в першу чергу програмою управління процесами. Тобто, заснованою на стимулах для енергоефективних технологій і на нормативах, які припинять продовження енергетичного марнотратства».

Разом з цим Микола Азаров підкреслив, що реалізація програми енергозбереження і енергоефективності – «це завдання для кожного члена Уряду і для кожного глави регіональної адміністрації в межах його компетенції».

«Ми повинні пройти цей шлях. І пройти разом з нашими громадянами, з їх підтримкою і розумінням. Це саме той історичний момент, коли суспільство має виявити солідарність і захистити своє право на вищу якість життя. Тому що зменшення енерговитрат і опора на власні ресурси в результаті означають збільшення доходів людей і зменшення цін і тарифів», - наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр також підкреслив, що переговори з російськими партнерами щодо скасування кабальної угоди 2009 р. і несправедливої ціни на газ продовжуються, однак акцент віднині зроблено на власні сили, на вітчизняні ресурси і на новітні технології. «Україна буде все менше споживати дорогого імпортного газу. І повинна все більше добувати власного. Збільшити частку власного вугілля в енергетичному балансі, знизити енергоємність виробництва і житлово-комунального господарства до європейського рівня», - сказав Микола Азаров, додавши, що параметри і етапність нової енергетичної політики визначені рішенням РНБО і підтримані Главою держави.

 

 

версія для друку