українська російська англійська
Як навчати школярів комп'ютерної грамоти ефективно та безпечно
25.01.2012 | 12:14
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Про це сьогодні говорили представники Національної академії педагогічних наук та Академії медичних наук. Вони підписали меморандум про співпрацю в рамках проекту "Відкритий світ". Серед його завдань - тестування комп'ютерних технологій на безпечність для здоров'я дітей. У пілотній програмі "Національних проектів", яка стартувала цього місяця, задіяно більш як 700 шкіл по всій країні. «Сподіваємось, що ця співпраця буде ще пліднішою, тому що ми повинні розуміти, що крім різних перетягувань канатів між відомствами ми повинні говорити про якісну освіту - вона для наших дітей, для виховання висококваліфікованого персоналу у першу чергу, тому що освіта для цього і є», - зазначив Ігор Курус, керівник національного проекту "Відкритий світ".

24 січня 2012 року у конференц-залі національної академії педагогічних наук відбулася прес-конференція Президента національної академії педагогічних наук Василя Кременя, Президента національної академії медичних наук Андрія Сердюката керівника Національного проекту «Відкритий світ» Ігоря Куруса під час якої було підписано Меморандум про співпрацю між НАПНУ і національним проектом та НАМНУ та національним проектом «Відкритий світ».

Прес-конференція була присвячена науково-методологічному та науково-медичному забезпеченню реалізації Національного проекту «Відкритий світ». Тож підписані документи також стосуються наукової підтримки впровадження доволі складного і мультигалузевого проекту, який має на меті підняти рівень освіти та інформаційного забезпечення українців.  Як зазначив, президент НАПНУ Василь Кремень: «Освіта потребує розвитку. Досі держава переважно намагалася збільшити кількість комп’ютерів у школах. Тепер настав час більш вимогливо подумати про якісні показники. Це і готовність вчителів використовувати комп’ютери на уроках різних предметів і використання переваг інформаційно-телекомунікаційних технологій на різних етапах навчально – виховного процесу в школі. Тому природно, що національний проект «Відкритий світ» потребує науково-методичної підтримки. Академія педагогічних наук має усі можливості і бажання надати таку допомогу цьому доволі амбітному проекту».

Президент національної академії медичних наук Андрій Сердюк звернув увагу на забезпечення здоров’я школярів. «Це добре, що керівник національного проекту «Відкритий світ» думає про здоров’я діток. Проект передбачає новітні підходи у навчанні, тому науковці медики повинні вивчити вплив ІКТ на здоров’я дитини. Ми маємо і підготовлених фахівців і методики і обладнання, а тому переконані, що дамо правильні рекомендації щодо використання ІКТ в школі у світлі новітніх технічних рішень».  

Керівник національного проекту «Відкритий світ» Ігор Курус відзначив, що фахівці проекту і обох академій наук уже співпрацюють. «Тільки сьогодні ми підписуємо ці рамкові угоди. Але і фахівці академії педагогічних наук і фахівці академії медичних наук вже залучені до співпраці. Ці рамкові угоди дозволять нам вийти на більш тісний рівень співпраці. Тому що тільки поєднання новітніх технічних рішень з сучасними методичними підходами навчання дасть змогу підняти рівень знань наших дітей. Час крейди у школі минає. Наступив час комп’ютерів і інтерактивних комплексів. Разом з тим ми повинні думати, в першу чергу, про здоров’я дітей. Тому я вдячний обом керівникам академій, які погодилися на співпрацю. Бо саме співпраця, а не «перетягування канату між відомствами» у такому складному проекті дуже потрібна. В центрі уваги має бути майбутній висококваліфікований українець. Все інше не варте уваги».

Довідково: 11 січня 2012 року розпочався пілот Національного проекту «Відкритий світ». В ході пілоту в 704 середніх школах України тестуються технічні та організаційні рішення, а також мультимедійні електронно-освітні ресурси (уроки), які передбачається використовувати при розгортанні національного проекту «Відкритий світ».

Національний проект «Відкритий світ» - один із 11 національних проектів затверджених Президентом України і Кабінетом Міністрів України у 2010 році як пріоритет в соціально-економічному розвитку країни.

Метою Національного проекту «Відкритий світ» є створення єдиного національного інформаційного середовища, в якому за допомогою новітніх інформаційно - телекомунікаційних технологій забезпечити усіх учасників навчального – виховного процесу: учнів, учителів, батьків, адміністраторів освіти до мультимедійних баз даних. Уніфікація методик навчання і в режимі реального часу забезпечення опрацювання цих методичних матеріалів методистами і педагогами. Створення умов, які б заохочували учнів до успішного навчання та забезпечили рівні можливостей доступу до якісної освіти кожного громадянина України незалежно від місця проживання.

Реалізація національного проекту  на першому етапі, який триватиме 4 роки, дасть можливість забезпечити учнів 5-9 класів, а це більше 1,5 млн. дітей, доступом до навчання з використанням новітніх технологій, які включатимуть: високу інтерактивність, повномасштабну мультимедійність, імітаційне моделювання, здатність до модифікації і творчості. Забезпечить запровадження у системі освіти п'ять нових педагогічних інструменти: інтерактив, мультимедійність, моделінг, комунікативність і креативність учня.

Національний проект «Відкритий світ» знаходиться під управлінням Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

 

версія для друку