українська російська англійська
На Рівненщині працюють над зменшенням енергетичної залежності
25.01.2012 | 18:11
Рівненська ОДА

Відмовлятися від використання дорогого імпортного газу на Рівненщині почали не лишень в комунальній і бюджетній сферах, а й в промисловості області.

Так, одне з найбільших підприємств області ПАТ «Волинь-Цемент», яке ще три роки тому споживало 108 мільйонів кубометрів газу на рік, нині використовує лишень 7,8 мільйона кубометрів імпортного енергоресурсу, а це 2% загального споживання. Решту 98% при виробництві цементу замінило вугілля. Така потреба виникла через постійне здорожчання блакитного палива, відповідно й продукції. Відтак, за 2008-2010 роки в перехід з газу на вугілля інвестували 60 мільйонів євро, кажуть на підприємстві. Це був перший етап, завдяки якому здешевили вартість продукції, отже підвищили її конкурентоспроможність.

Наступним кроком у зниженні собівартості цементу є використання альтернативних видів палива, зокрема сортованих та перероблених твердих побутових відходів сміттєзвалища, яке будують у Рівному. Про це розповів журналістам, які разом з головою облдержадміністрації Василем Берташем побували на підприємстві, генеральний директор ПАТ «Волинь-Цемент» Сергій Дудзяний. Нині розробляють відповідний проект, він вартуватиме 2,6 мільйона євро. Загалом планують замінити альтернативним паливом 40% енергоресурсу. Крім того, це дозволить вирішити ще одну проблему – утилізувати тверді побутові відходи. До того ж не лишень в межах області, а й держави. Таким чином покращити екологічну ситуацію в Україні. Тим часом керівник області Василь Берташ зазначив, що заміна імпортного енергоресурсу місцевим не лишень знижує вартість продукції та робить її конкурентноспроможною, а й дає можливість працювати внутрішньому ринку (зокрема, нові робочі місця, надходження до бюджетів усіх рівнів).

 

версія для друку