українська російська англійська
У Черкасах проведуть конференцію з питань захисту прав споживачів фінансових послуг
25.01.2012 | 18:46
Черкаська ОДА

2-3 березня 2012 року в місті Києві буде проведений «Перший Всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг», який повинен покласти основи системних змін у фінансово-банківській сфері України за аналогом кращого світового досвіду. Напередодні цього заходу в регіонах України відбудуться відкриті конференції з вищевказаних питань, а також обрання делегатів від громадськості на даний з’їзд. У Черкасах проведення конференції передбачається на 8 лютого, – повідомив голові обладміністрації Сергію Тулубу народний депутат України Юрій Полунєєв.

Він та голова «Асоціації антиколекторів і правозахисників України «Ваша Надія» Федір Олексик за широкої підтримки громадськості створили Оргкомітет з підготовки та проведення «Першого Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг» (далі – Оргкомітет).

На сьогоднішній день до його складу входять уповноважені представники більш ніж 30 громадських організацій та об’єднань, зусилля яких, в першу чергу направлені на захист інформування населення нашої держави з питань захисту споживачів фінансових послуг. До складу Оргкомітету входять також представники професійних об’єднань ринків фінансових послуг, колекторського бізнесу, міжнародних організацій, національні та міжнародні експерти.

Метою проведення цього заходу є згуртування та активізація громадськості навколо проблеми створення ефективної системи захисту прав споживачів фінансових послуг.

Унікальність даного проекту полягає в тому, що вперше формується позитивний діалог між владою, учасниками фінансового ринку, у.ч. й міжнародними фінансовими організаціям та громадськістю.

Одним з етапів цієї роботи є проведений Міжнародний круглий стіл «Захист прав споживачів фінансових послуг: міжнародний досвід» за участю провідних світових та державних експертів, спеціалістів у фінансовій галузі за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової митної політики Світового банку, МВФ та USAID. Як результат широкого експертного обговорення, 26 грудня 2011 року у Верховній Раді України зареєстровано основні правозахисні ініціативи – законопроекти № 9593 «Про споживче кредитування» та № 9594 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення на фінансових ринках України системи захисту користувачів фінансових послуг». Також, 1 листопада 2011 року зареєстровані в парламенті тематичні законопроекти № 9379 «Про заборону надання колекторських послуг щодо фізичних осіб – боржників» та № 9380 «Про тимчасову відстрочку сплати платежів за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою у зв’язку з втратою позичальником постійного місця роботи та введення мораторію на примусове виселення з житла».

Детальніше про проведення конференції з питань захисту прав споживачів фінансових послуг в Черкасах буде повідомлено пізніше

версія для друку