українська російська англійська
Луганщина активно скорочує використання природного газу за рахунок реалізації енергозберігаючих проектів
25.01.2012 | 19:13
Луганська ОДА

Промисловий комплекс Луганщини активно скорочує використання природного газу за рахунок реалізації енергозберігаючих проектів. Так прокоментував хід реалізації регіональної Програми енергоефективності на 2011-2015 роки голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк.

За словами Володимира Пристюка, на Луганщині вже намічений ряд значних проектів, спрямованих на скорочення споживання енергоресурсів, у тому числі природного газу, - реалізувати які планується найближчим часом. Зокрема, впровадження системи вдування пиловугільного палива в горн доменної печі № 4 на ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» заплановано на липень 2012 року (вартість становить 233 млн. грн., це кредитні ресурси). Річна економія природного газу складе 55 млн. куб. м.

Також запланована реконструкція котельного обладнання ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» з впровадженням ресурсозамінних технологій з перекладу з газу на водовугільне паливо до 2014 року. У результаті економія природного газу складе 140 млн. куб. м / рік.

На ПАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» планується модернізація виробництва, реалізація інвестиційного проекту з впровадження когенераційної установки.

ЗАТ «Екоенергія» (м. Алчевськ) у червні 2012 року планує завершити роботи з включення I блоку газотурбінної станції комбінованого циклу потужністю 151,5 МВт. Вартість впровадження проекту складає 2081,8 млн. грн. (кредитні ресурси). Річна економія електроенергії складе 870 млн. кВт / год.

Крім того, заплановано будівництво вітрової електростанції в Краснодонському та Лутугинському районах потужністю 400 МВт і 200 МВт відповідно, прогнозний термін введення в експлуатацію яких - 2013 рік.

Як зазначив Володимир Пристюк, Луганщина має значний технічний енергетичний потенціал нетрадиційних відновлюваних джерел енергії. За оцінками фахівців, він становить 7,4 млн. тонн умовного палива, у тому числі 3,6 млн. тонн у. т. за рахунок освоєння відновлюваних джерел енергії, 3,8 млн. тонн у. т. - за рахунок позабалансових (вторинних) джерел енергії. «А це практично чверть загальнорічного обсягу споживання енергоресурсів області, - підкреслив голова облдержадміністрації. - Тобто реалізація цього потенціалу дає нам можливість суттєво економити традиційні види палива, у тому числі газ і електроенергію, шляхом їх часткового заміщення зазначеними джерелами енергії ».

Нагадаємо, що за попередніми даними Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Луганської облдержадміністрації, за 2011 рік на Луганщині в результаті впровадження ефективних енергозберігаючих заходів зекономлено 510 тис. тонн у. т. (102% до плану на 2011 рік), у тому числі зекономлено 114,45 млн. куб. м газу або 2,7% річного обсягу використання.

версія для друку