українська російська англійська
З метою соціального захисту громадян Кабмін пропонує створити "трудові архіви" ліквідованих підприємств та організацій
26.01.2012 | 11:09
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до порядку зберігання архівних документів, пов’язаних із забезпеченням соціального захисту громадян. Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідний проект закону був ухвалений вчора, 25 січня, на засіданні Кабінету Міністрів та найближчим часом буде внесено на розгляд Верховної Ради.

За словами Міністра, законопроект має на меті посилення соціального захисту громадян. Зокрема, пропонується вдосконалити правове регулювання у сфері архівної справи в частині функціонування трудових архівів ліквідованих підприємств, установ та організацій, які зберігають документи, що не належать до Національного архівного фонду.

Міністр пояснив, що після переходу України до ринкової економіки виникла низка проблем щодо забезпечення збереженості архівних документів ліквідованих та реорганізованих підприємств, установ та організацій, пов’язаних із соціальним захистом громадян. На сьогодні в регіонах України функціонують більше 1000 трудових архівів (271 – юридичні особи), але недосконалість законодавчої бази призводить до відсутності єдиної ефективної системи їх управління та фінансування.

З цією метою Кабінет Міністрів пропонує доповнити статтю 91 Бюджетного кодексу України позицією «трудові архіви», визначити термін «трудові архіви» та конкретизувати завдання органів місцевого самоврядування стосовно функціонування трудових архівів.

Майбутній закон має визначити гарантований уніфікований підхід до створення та функціонування трудових архівів. Це забезпечить належні умови збереженості соціально значущих документів у єдиній системі трудових архівів, наголосив Міністр юстиції.

 

версія для друку