українська російська англійська
Україна активізувала співробітництво з ОЕСР з метою набуття статусу повноправного членства
26.01.2012 | 11:03
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна поставила собі за мету набуття статусу повноправного члена Організації економічного співробітництва та розвитку. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - керівник апарату Володимир Павленко під час засідання координаційної ради у зв’язках з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Володимир Павленко зазначив, що Україна проводить модернізацію економіки та прагне посісти гідне місце на світовій арені в якості надійного торговельного партнера і привабливого об’єкта для інвестицій. «Активізація співробітництва з ОЕСР, яка спостерігається останнім часом, безумовно, є також тим реальним кроком, що наближає нас до кращих міжнародних стандартів і практик, а також до європейської інтеграції», - наголосив він.

Заступник Міністра повідомив, що у 2011 році підготовлено Огляд інвестиційної політики та Огляд стратегії секторної конкурентоспроможності України, які містять аналіз ситуації, проблем та визначають конкретні рекомендації щодо вдосконалення державної політики у визначених сферах.

Володимир Павленко зауважив, що Президент України Віктор Янукович, Уряд та особисто Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв приділяють особливу увагу поліпшенню інвестиційного клімату нашої країни, створенню сприятливих умов для розвитку підприємництва, впровадженню ефективних механізмів для залучення інвестицій, підвищення рівня конкурентоспроможності наших виробників на світових  ринках. Так, у минулому  році прийнято ряд законодавчих актів, які спрощують вхід та вихід з бізнесу, ведення бізнесу, зокрема одержання документів дозвільного характеру, ліцензій, реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, сприяють зменшенню зловживань.

«Україна вже сьогодні багато зробила для приведення своєї політики й законодавства у відповідність із принципами ОЕСР. Ми впевнені, що інвестиційний Комітет ОЕСР підтримає офіційне звернення України про приєднання до Декларації ОЕСР про міжнародні інвестиції і багатонаціональні підприємства», - наголосив Володимир Павленко. Він додав: «Наша діяльність буде направлена на посилення ефективності співробітництва з ОЕСР, а результати проведених спільно з ОЕСР досліджень та  отримані рекомендації враховуватимуться під час впровадження економічних реформ».

ОЕСР – міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 34 розвинені країни. ОЕСР є своєрідним елітним клубом з обміну передовим досвідом з економічної та соціальної політики, що принципово відрізняє цю організацію від інших міжнародних організацій. ОЕСР покликана сприяти впровадженню передових ідей в основному неформальними методами, та не видає жорсткі інструкції та резолюції.

 

версія для друку