українська російська англійська
Володимир Семиноженко: Відхід від "сірих схем" в ІТ-галузі підвищить прибутки як самих компаній, так і держави
26.01.2012 | 17:03
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Набуття чинності закону про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції виведе цю галузь “із тіні”. У цьому  переконаний Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.

Він зазначив, що наразі ІТ-компанії вимушені застосовувати “сірі схеми” через високий рівень відрахувань у соціальні фонди та податкове навантаження при значній витраті на оплату праці. Це робить собівартість години роботи українського ІТ-фахівця надто високою, а отже програмний продукт стає неконкурентним з огляду на його ціну. Тому 80% компаній, наймаючи працівників, використовують схему з приватним підприємництвом, а 20% - оформлюють працівників у штат на мінімальну зарплату. За словами Володимира Семиноженка, внаслідок використання подібних схем втрат зазнають і самі компанії, адже не можуть брати участі у великих проектах, і держава, бо не дораховується надходжень до бюджету.

Закон про економічний експеримент, проект якого вже ухвалений парламентом у першому читанні, має прибрати податкові перешкоди на шляху розвитку ІТ-галузі. Як повідомив Голова Держінформнауки, найближчим часом відбудеться обговорення цього законопроекту за участю Прем'єр-міністра, урядовців, депутатів, представників ІТ-бізнесу та профільних громадських організацій. Зокрема, зацікавлені сторони розглянуть можливість повного звільнення ІТ-компаній від податку на прибуток та ПДВ — зараз такі умови діють у Білорусі.

Крім того, як зазначив Володимир Семиноженко, Прем'єр-міністр переконаний, що дія експерименту має продовжуватися й після відведених на це п'яти років. “Експеримент продовжуватиметься до тих пір, поки ІТ-галузь не стане провідною в структурі вітчизняної економіки. А для цього існують всі підстави — вона є високотехнологічною, рентабельною та не потребує витрат на енергетику. Результатом проведення експерименту може стати перевищення експортним програмним продуктом експортних обсягів таких традиційних галузей, як хімічна промисловість і металургія”, - сказав Володимир Семиноженко.

 

 

версія для друку