українська російська англійська
Міністр Микола Злочевський: Ми зацікавлені, щоб потужні інвестори почали видобуток сланцевого газу в Україні
26.01.2012 | 19:08
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський на зустрічі 20 січня з американською делегацією на чолі зі спеціальним посланцем Державного секретаря США з енергетичних питань в Євразії Річардом Монінгстаром обговорив перспективи видобутку сланцевого газу в Україні. Міністр Микола Злочевський повідомив, що проведення відкритого тендеру, на якому будуть визначені інвестори для геологічної розвідки та видобутку сланцевого газу, заплановане на лютий 2012 року. «Ми зацікавлені, щоб тендери пройшли прозоро, а потужні інвестори почали видобуток сланцевого газу в Україні, - відзначив Микола Злочевський, - це буде серйозною перемогою нашої урядової команди».

 Річард Монінгстар підтвердив значну зацікавленість американських інвесторів в освоєнні Олеської та Юзівської геологічних ділянок, на яких планується видобуток сланцевого газу. «США зацікавлені, щоб Україна була енергетично незалежною»,- наголосив Монінгстар.

 Сторони домовились організувати консультації Геологічної служби США та Державної служби геології та надр України щодо обміну інформацією про перспективи Олеської та Юзівської геологічних ділянок.

 Присутній на переговорах голова Державної служби геології та надр України Едуард Ставицький повідомив, що три американські компанії, Shell, Exxon Mobil та Chevron, отримали від Служби вичерпну відповідь на запити щодо перспектив Юзівської та Олеської геологічних ділянок. «Крім того, американські інвестори зацікавились кількома іншими ділянками. Співпраця з ними продовжуються»,- повідомив Едуард Ставицький.

 

версія для друку