українська російська англійська
Вадим Копилов: 2012 рік має забезпечити нам якісні структурні зміни економіки
27.01.2012 | 09:49
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у найкоротший термін має підготувати пропозиції щодо масштабного започаткування енергозберігаючих проектів з використання альтернативних джерел палива, збільшення кількості і якості інвестиційних проектів щодо будівництва вітрових та сонячних електростанцій. Відповідне доручення колегії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України озвучив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Копилов.

«Підвищення енергоефективності та енергонезалежності є одним з ключових завдань Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та важливою передумовою підвищення конкурентоспроможності держави», - наголосив він.

За підсумками засідання колегії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України визначено ряд завдань для центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Зокрема, Мінекономрозвитку разом з Мінпаливенерго і Мінприроди мають вжити заходів щодо збільшення видобутку природного газу та нафти на території України.

Колегія також доручила Мінекономрозвитку разом з обласними та районними державними адміністраціями розробити систему об’єктивної оцінки та моніторингу умов ведення бізнесу. «У цьому році ми повинні завершити процес формування регуляторного середовища, в регіонах має бути закінчена робота зі скорочення кількості адміністративних послуг», - зауважив Вадим Копилов.

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, районним державним адміністраціям необхідно до кінця квітня 2012 року забезпечити підготовку до реорганізації дозвільних центрів у центри надання адміністративних послуг, ще раз переглянути послуги, які надаються адміністраціями, та скасувати ті з них, що не передбачені законами.

Водночас, Мінекономрозвитку разом з Держінформнауки доручено розробити проект стратегії інноваційного розвитку України до 2020 року. «Прошу разом з регіонами наповнити стратегію конкретними інноваційними проектами», - підкреслив Перший заступник Міністра та додав, що Мінекономрозвитку, залучивши бізнес-кола та торговельно-економічні місії, має організувати роботу з розроблення зовнішньоекономічної стратегії до 2017 року.

З метою реалізації Програми розвитку внутрішнього виробництва та розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності в Україні колегія доручила Раді міністрів АРК, облдержадміністраціям підготувати пілотні проекти державного приватного партнерства у пріоритетних для регіонів сферах, що сприятиме збільшенню надходжень приватних інвестицій, та зниженню рівня кредитування розвитку регіонів за рахунок бюджетних коштів; проаналізувати ефективність використання об’єктів комунальної власності з метою підготовки пропозицій до переліку об’єктів, щодо яких можуть застосовуватися механізми державно-приватного партнерства.

Крім того, Мінекономрозвитку необхідно опрацювати питання щодо створення системи ефективного моніторингу та коригування прийнятих державних програм, а також запровадити механізми проектного управління.

«2012 рік буде роком підведення перших підсумків діяльності влади у новому форматі. Цей рік має забезпечити нам якісні структурні зміни економіки», - наголосив Вадим Копилов. «Хочу ще раз наголосити на головному завданні 2012 року – наше міністерство, усі центральні органи виконавчої влади повинні забезпечити безумовне виконання нацплану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ», - підсумував Перший заступник Міністра.

 

 

версія для друку