українська російська англійська
Черкаська ОДА реалізовує проекти з впровадження альтернативних видів палива
27.01.2012 | 11:37
Черкаська ОДА

За підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося минулої п’ятниці, Президент України Віктор Янукович доручив Уряду створити і реалізувати довгострокову національну програму енергозбереження і енергоефективності. Позитивні напрацювання у цьому плані має і Черкаська область. Щодо розвитку малої енергетики Черкащина знаходиться у трійці найкращих в Україні.

За повідомленням начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Потапкіна, одним із напрямків пошуку альтернативних видів палива у регіоні є розвиток мережі малих гідроелектростанцій.

В області діє регіональна програма розвитку малої гідроенергетики в Черкаській області на 2011-2020 роки, затверджена обласною радою у вересні 2011 року.

Нинішнього року, зокрема, на базі Лоташівської ГЕС Тальнівського району заплановано будівництво сонячної електростанції, потужністю 200 кВт. Вартість робіт становить 6 млн. грн.

Нову Стеблівську міні-ГЕС сифонного типу, потужністю 110 кВт, з виробництвом за рік 300 тис. кВт год електроенергії планується побудовати на санітарному скиді водосховища діючої Стеблівській ГЕС у Корсунь-Шевченківському районі. На даний час вже виготовлено проектно-кошторисну документацію та проводиться узгодження відведення землі.

У 2012 році малими ГЕС області прогнозується виробити понад 18 млн. кВт год електроенергії.

У 2012 році ТОВ “Енергетично-інвестиційна компанія” м. Київ планується відкриття Мокрокалигірського родовища буровугільного розрізу відкритим способом (с. Лисяча Балка, Катеринопільський район).

Товариство планує інвестувати в проект власні кошти у розмірі 10 млн.грн.

Об’єм видобування – 300 тис.тонн вугілля на рік.

На даний час здійснюються роботи щодо розробки робочого проекту розрізу та проекту гірничого відводу.

версія для друку