українська російська англійська
Рівненська ОДА: Місцевий енергоресурс вчетверо дешевший, ніж імпортний газ
27.01.2012 | 12:46
Рівненська ОДА

У цьому переконалися представники обласних ЗМІ, які разом із головою облдержадміністрації Василем Берташем побували у селі Богуші Березнівського району.  Там рік тому відкрили новозбудовану школу, яку обігрівають котли, що працюють на відходах деревини (щепі). Економічний ефект очевидний, підрахували у районі, – рік роботи котельні обійшовся в 75 тисяч гривень. Якщо б використовували газ, каже керівництво школи, заплатили б 280 тисяч гривень. Отже, зекономили 205 тисяч.

Нині на Рівненщині налічується 5 навчальних закладів, які обігрівають місцевою сировиною (щепою). Загалом в області 75 котлів працюють на альтернативному паливі. За словами очільника області Василя Берташа, за дорученням Президента України Віктора Януковича, область вже другий рік поспіль орієнтована на використання місцевої сировини, яка має замінити дороге блакитне паливо.

У Березнівському районі, наприклад, Богушівська школа - це перший об’єкт, який обігрівають альтернативним паливом. Втім, запевнив голова райдержадміністрації Ігор Мельник, не останній. Вже невдовзі на місцеву сировину переведуть одну з комунальних котелень райцентру. Вона обігріватиме більше десятка багатоквартирних будинків Березного. Відтак, за опалення їх мешканці платитимуть менше. Також у районі завершують енергоаудит об’єктів соціальної сфери, а це в перспективі дозволить заощаджувати й на їх опалені.

 

версія для друку