українська російська англійська
Торік державні інспектори за порушення земельного законодавства наклали 4,9 млн. грн. штрафів
27.01.2012 | 13:53
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Інспекційні підрозділи органів земельних ресурсів протягом 2011 року виявили 43,2 тис. порушень земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнуто 18,4 тис. громадян та посадових осіб, на яких накладено штрафів на суму 4,9 млн. гривень. Земельні інспектори нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу на суму 117,7 млн. гривень. Загалом фахівці контрольних підрозділів зафіксували 7,1 тис. таких випадків.

До органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інспекційні підрозділи торік направили 11,3 тис. клопотань про усунення порушень вимог земельного законодавства.

Підрозділи земельної інспекції передали до прокуратури та інших правоохоронних органів 4,1 тис. матеріалів стосовно порушень вимог земельного законодавства. У результаті цього порушено 153 кримінальні справи.

Найбільшого поширення у сфері земельних відносин набули такі порушення, як самовільне зайняття земельних ділянок, використання землі без правовстановлюючих документів. Значна кількість рішень та розпоряджень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади прийнята з порушенням вимог земельного законодавства. Понад сорок відсотків порушень інспектори виявили на землях житлової і громадської забудови, 39,7 відсотка – на землях сільськогосподарського призначення.

Нині земельні інспектори належним чином здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель. З часом, як передбачено законодавством, інспекційні підрозділи органів земельних ресурсів перейдуть у підпорядкування до Держсільгоспінспекції.

версія для друку