українська російська англійська
Микола Азаров: Профспілки повинні займати активнішу позицію в питанні тарифоутворення
27.01.2012 | 17:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав представників профспілок брати активнішу участь в питанні формування тарифів на житлово-комунальні послуги, а особливо щодо протидії намаганням місцевої влади підняти розмір цих тарифів. Про це він заявив на зустрічі з профспілковим активом всеукраїнських профспілок і територіальних профспілкових об’єднань.

«Де ваша роль, профспілки, в питанні недопущення підвищення тарифів?» - зазначив Микола Азаров.

Можливість активно впливати на рішення місцевої влади насправді є, оскільки закон вимагає проводити громадські слухання щодо таких питань, як підвищення тарифів.

За словами Миколи Азарова, Уряду вдалося вчасно відреагувати та ті спроби необґрунтовано підняти тарифи на місцях, але ще треба зробити багато чого, щоб навести лад у цьому питанні: «Нам необхідно ще багато чого зробити, щоб це питання, питання так званого «тарифного розгулу», довести до ладу».

Прем’єр-міністр наголосив, що у минулому році Уряду вдалося стабілізувати ціни на газ, електроенергію, підняти заробітну плату у відповідності до можливостей державного бюджету. Саме тому, відзначив Микола Азаров, кожне підняття тарифів повинно вивчатися дуже ретельно: «Кожен випадок підвищення тарифів повинен розглядатися дуже уважно, через призму того, наскільки  обґрунтовано враховані там затрати. Коли працюєш з аргументами, то рішення знаходяться».

Оскільки в 2012 році причин піднімати тарифи нема, то Уряд вимагає від місцевої влади не приймати таких рішень. «Уряд притримується жорсткої позиції щодо формування тарифів на житлово-комунальні послуги і вимагає  від органів місцевого самоврядування в 2012 році в зв’язку з відсутністю об’єктивних причин не піднімати тарифи», - заявив Микола Азаров.

версія для друку