українська російська англійська
На Житомирщині заборгованість із виплати зарплати минулого року зменшилася на 54%
30.01.2012 | 12:42
Житомирська ОДА

На Житомирщині заборгованість із виплати заробітної плати минулого року зменшилася на 54%. Про це повідомляє головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації. Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати впродовж 2011 року зменшилася на 13,7 млн. грн., або на 54,3% і згідно з статистичними даними за станом на 1 січня 2012 року становила  11,5 млн. грн.  Про наявність зазначених боргів до статистичних органів прозвітували 36 суб’єктів господарювання області, кількість яких зменшилася втричі.

Із загальної суми заборгованості 5,3 млн. грн., або 46% існує на економічно активних підприємствах, яка скоротилася впродовж 2011 року втричі (на 11 млн. грн.). Кількість економічно активних підприємств – боржників зменшилася  у 3,4 раза (з 75 до  22 од.).

За рішеннями обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та розпорядженнями голови облдержадміністрації головному управлінню Пенсійного фонду України і державній податковій адміністрації в області запропоновано ініціювати у встановленому порядку порушення процедури відновлення платоспроможності боржника або банкрутства по 8 підприємствах – найбільших боржниках. Відповідним реагуванням є рішення господарського суду щодо порушення зазначених процедур стосовно ЗАТ „Волинські самоцвіти” та  ВАТ „Укрхміль” (суми заборгованості із виплати заробітної плати  відповідно 1,2 млн. грн. і 842,7 тис. грн.).

За невиконання умов контрактів у частині дотримання законодавства з оплати праці власникам запропоновано розірвання контрактів з керівниками 7 підприємств та керівниками підприємств комунальної власності. Пропозицію обласної комісії підтримано стосовно 6 керівників підприємств, на 5 з яких у подальшому борги із виплати заробітної плати ліквідовані.

За результатами прийнятих рішень обласної, районних та міських комісій працівникам області виплачено заборгованої заробітної плати на загальну суму 31,2 млн. грн.

 

версія для друку