українська російська англійська
Уряд уповноважив боротися з морозами усіма наявними засобами і ресурсами
30.01.2012 | 14:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На останньому засіданні Кабінету Міністрів, що відбулося 25 січня, Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив створити при Кабміні оперативну групу на чолі з Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолієм Близнюком, яка повинна вжити вичерпних заходів для попередження та недопущення негативних наслідків різкого зниження температури повітря у період з 28 січня по 12 лютого.

Виконуючи доручення Прем’єра, Мінрегіон утворив Штаб із забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населення, який працює цілодобово. Представники Мінрегіону, Міненерговугілля, МНС, Міноборони, МВС, МОЗ, Мінінфраструктури та Укравтодору, усіх територіальних адміністрацій, спільно з органами самоврядування також триматимуть ситуацію на постійному контролі.

Варто зауважити, що влада допомагає у складний період соціально незахищеним верствам населення, зокрема, організовано роботу зі встановлення пунктів обігріву громадян. Намети з теплогенераторами функціонують по всій країні з 27 січня і розташовуються в місцях масового перебування людей. Будь-хто в таких пунктах допомоги населенню може зігрітися, випити чаю, поїсти, почути як треба поводитися під час сильних морозів, аби уникнути обмороження, отримати першу медичну допомогу.

За останньою інформацією станом на ранок 30 січня в Україні функціонує 14 тис. 891 пункт обігріву, найближчим часом планується встановлення ще 239 таких пунктів. Лише протягом перших днів холодів за теплом і гарячою їжею до них звернулися 17 тис. 128 громадян.

Керівники міст, областей постійно здійснюють контроль і за станом аварійності на дорогах: організовано вивезення снігу для нормальної роботи громадського, приватного транспорту, логістики, уникнення заторів на дорогах. За дорученням Уряду проведена робота з підприємствами торгівлі щодо безперебійного постачання у торговельні мережі продуктів харчування. Також є пряме доручення Уряду здійснити додаткове фінансування Укравтодору для закупівлі палива та сипучих матеріалів для створення умов безпечного проїзду дорогами України.

На комунальників покладено обов’язок своєчасно очищати тротуари, покрівлі та карнизи будинків від льодових бурульок з метою попередження нещасних випадків; повсякчас перевіряти надходження тепла до будинків, виявляти та усувати витоки тепла з тепломереж. Разом із тим лікарні переведені в режим повної готовності для надання допомоги потерпілим. Соціальні служби також не залишають своїх підшефних поза увагою, навідуються до них, допомагають з продуктами харчування, перевіряють температуру в помешканнях.

У разі погіршення погодних умов влада готова задіяти також інженерну техніку, засоби для подолання водних перешкод, мобільні електростанцій й насосне обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути у зв'язку із ускладненням погодних умов на всій території України.

Влада так само контролює і своєчасне забезпечення котелень енергоносіями для їхньої безперебійної роботи. У зв’язку з цим «Нафтогаз» збільшив відбір газу. Зокрема, Уряд закликав використовувати абсолютно усі резерви, щоб не відмикати боржників від опалення на період складних погодних умов. Особлива увага у цьому аспекті приділяється об’єктам соціальної сфери, житлового фонду, а також підприємств водо- та енергопостачання.

У свою чергу Міністерство освіти і науки, молоді та спорту розглядає можливість запровадження додаткових канікули в загальноосвітніх навчальних закладах з 30 січня у разі зниження температури до -20.

Міністерство охорони здоров’я разом із Державним комітетом телебачення і радіомовлення нині створюють спеціальні програми, які транслюються на центральних телеканалах із роз’ясненнями для громадян щодо перших ознак охолодження, переохолодження та обмороження.

Крім того, у Секретаріаті Кабінету Міністрів відповідальні керівники несуть цілодобове чергування з 27 січня. Вони повинні координувати роботу служб, допомагати управляти ресурсами, що можливо знадобляться для ліквідації аварій, включаючи можливості Держрезерву та мобілізаційних резервів.

Для оперативного реагування на звернення громадян по допомогу при Центральному урядовому штабі відкрито цілодобову багатоканальну лінію зв’язку за номером 256-60-90. Крім того, працює Урядовий контактний центр за телефоном 0-800-507-309.

 

 

 

 

версія для друку