українська російська англійська
У Міноборони створено оперативний штаб з реагування на нештатні ситуації у холод
30.01.2012 | 13:41
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

Глава оборонного відомства Михайло Єжель підписав наказ № 47 від 28 січня 2012 року “Про створення оперативного штабу Міністерства оборони України”.

Оперативний штаб створено з метою своєчасного та адекватного реагування на ситуацію, пов’язану з пониженням температури повітря, та недопущення наслідків, які можуть привести до загибелі, каліцтва людей, аварій інфраструктур військових містечок, підприємств, організацій і установ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

Начальником оперативного штабу призначено першого заступника Міністра оборони України. До складу оперативного штабу включено заступників Міністра оборони України, керівників низки структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України.

У відповідності до наказу, черговими змінами оперативно-чергової, чергової служб здійснюватиметься цілодобове чергування у штатному режимі. Також у Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗС України створені робочі групи, які здійснюватимуть керівництво у разі виникнення надзвичайної ситуації. У видах Збройних Сил України, оперативних командуваннях, територіальному управлінні “Північ” у разі виникнення надзвичайної ситуації чергування здійснюватиметься робочою групою за рішеннями відповідних командувачів і командирів.

Командирам військових частин, які володіють матеріальним ресурсом щодо забезпечення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, Міністр оборони України наказав бути в готовності до виділення сил і засобів, необхідних для ліквідації можливих негативних наслідків в умовах екстремально низьких температур, спрямувати роботу на недопущення аварій у підпорядкованих військових частинах, організувати взаємодію та у разі необхідності надати допомогу центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам виконавчої влади АР Крим, місцевого самоврядування під час ліквідації надзвичайних ситуацій природного характеру на території України, а також своєчасно реагувати та забезпечити своєчасне відновлення і функціонування об’єктів життєзабезпечення військових частин та підрозділів. У разі необхідності командири військових частин також повинні організувати розгортання пунктів обігріву та харчування особового складу та потерпілого населення, а також надання медичної допомоги потерпілим.

Варто підкреслити, що силами військово-медичного департаменту Міністерства оборони України здійснюється постійний моніторинг захворюваності серед особового складу ЗС України, забезпечено підготовку сил і засобів для надання необхідної медичної допомоги потерпілим у стаціонарних медичних закладах та з використанням мобільних засобів.

 

 

 

версія для друку