українська російська англійська
Податкова міліція Дніпропетровщини повернула державі 66 млн. грн., по кримінальних справах відшкодовано 488 млн. грн.
30.01.2012 | 16:28
Дніпропетровська ОДА

У рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини реалізується регіональна Програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки. 

Зокрема, Податковою міліцією Дніпропетровської області в 2011 році викрито 461 злочин у сфері оподаткування, з яких 395 злочинів є тяжкими та особливо тяжкими. За підсумками року до суду було направлено 356 кримінальних справ, за якими відшкодовано 66 млн. грн. нанесених державі збитків.

Також Податковою міліцією області разом з підрозділами податкового контролю юридичних осіб встановлено 120 фактів необґрунтованої заявки на відшкодування ПДВ з бюджету. За цими фактами сума ПДВ, незаконно заявленого до відшкодування з бюджету, зменшена на 901 млн. грн, порушено 19 кримінальних справ.

За 2011 рік в області припинено діяльність 67 підпільних цехів, виявлено 30 суб’єктів фіктивного підприємництва, припинено діяльність 10 «конвертаційних центрів».

  На нараді, яку провів перший заступник Голови ДПС України – начальник податкової міліції Андрій Головач, визначено сім основних напрямів роботи Податкової міліції Дніпропетровщини на 2012 рік:

- встановлення перепон незаконному виводу валюти за кордон в офшорні компанії;

- контроль витрат державного бюджету, зокрема – за отриманими субвенціями та тендерними процедурами;

- контроль за діяльністю державних монополій;

- боротьба з незаконним відшкодуванням ПДВ під час експертно-імпортних операцій;

- контроль надходжень до місцевих бюджетів;

- боротьба з «конвертаційними центрами» та замовниками їхніх послуг;

- боротьба з фальсифікатом та незаконним використанням акцизних марок.

Також важливим напрямком роботи податкової міліції в 2011 році стане виявлення податкових злочинів, пов’язаних з використанням новітніх технологій. Для цього у структурі податкової міліції області створені відповідні підрозділи та наразі здійснюється набір фахівців.

  У 2011 році на Дніпропетровщині збір з податку на додану вартість забезпечено у сумі 76,2 млрд. грн., що на 42 відсотки більше, ніж у 2010 році. Сума відшкодованих збитків у закінчених кримінальних справах становить 488 млн. грн., що удвічі більше, ніж у 2010 році, та є найбільшим показником роботи податкової міліції в області.

версія для друку