українська російська англійська
Уряд схвалив план заходів з реалізації концепції державної політики у сфері космічної діяльності
31.01.2012 | 10:15
Прес-служба Державного космічного агентства України

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року". Рішення прийнято на засіданні Уряду 25 січня 2012 року.

Метою Плану заходів є виконання Концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року, яка спрямована на підвищення ефективності використання космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань соціально-економічного, екологічного. культурного, інформаційного і науково-технічного розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки та захисту геополітичних інтересів держави.

Основу Плану складають заходи, спрямовані на трансфер передових космічних технологій в реальний сектор економіки держави. Зокрема, це створення потужної системи дистанційного зондування "Січ", Національної системи космічного зв’язку "Либідь", системи координатно-часового і навігаційного забезпечення, а також системи здійснення контролю та проведення аналізу космічного простору. Послуги та інформацію цих систем передбачається гарантовано і оперативно надавати на замовлення державних органів, що здійснюють повноваження у сфері національної безпеки та оборони. Крім того, передбачається виконати широкий спектр наукових космічних досліджень, реалізувати міжнародні космічні експерименти за ініціативою вітчизняних учених, взяти участь у проведенні досліджень Місяця з використанням вітчизняних космічних апаратів, забезпечити проведення науково-освітніх космічних експериментів, створити нові зразки ракетно-космічної техніки, поглибити міжнародне співробітництво, суттєво покращити ефективність діяльності підприємств космічної галузі і реалізувати ще цілу низку важливих заходів з розвитку космічної діяльності.

Орієнтовний обсяг фінансування робіт, передбачених Планом заходів, становить 38,5 млрд. гривень, з них близько половини - кошти з інших (небюджетних) джерел.

Для створення сприятливого інвестиційного клімату в космічній галузі Планом заходів передбачається удосконалення механізму залучення приватного капіталу до виконання державних програм розвитку космічної діяльності.

Виконання Плану заходів дасть можливість забезпечити провадження космічної діяльності в державі відповідно до сучасних вимог та національних інтересів.

версія для друку