українська російська англійська
Рятувальники Польщі передали Львівському університету безпеки життєдіяльності подушку для порятунку людей під час пожеж
31.01.2012 | 15:05
Прес-служба Міністертсва надзвичайних ситуацій

Пожежно-рятувальна частина Польщі передала Львівському державному університету безпеки життєдіяльності спеціальну подушку «Куб життя», призначену для евакуації людей з верхніх поверхів будівель, коли інші засоби порятунку (запасні виходи, автоматичні сходи, автодрабини) не можуть бути використані.

27 січня дане спецобладнання було прийняте на баланс університету. Важливо, що досі в українських рятувальників не було такого спорядження, оскільки воно досить дороге. У Львові це стало можливим завдяки членству університету в Європейській асоціації вищих навчальних закладів, які працюють в галузі безпеки людини та співпраці із спорідненими науковими та навчальними установами Євросоюзу.

МНС наголошує, що під час рятування людей з верхніх поверхів будинків не завжди є можливість застосовувати великогабаритну пожежно-рятувальну техніку. Натомість рятувальна подушка «Куб життя» досить компактна. Максимальна висота, з якої можна стрибати на неї, - 16м. Конструкція подушки виконана у вигляді пневматичного каркаса, виготовленого із щільної, прорезиненої тканини. Вона розкладається автоматично після відкриття вентиля балона зі стисненим повітрям. Після стрибка, коли тіло людини падає на подушку, пневматичний каркас піддається деформації, згинається. Повітря виходить через отвори в стінках подушки. Після розвантаження наповнений каркас піднімається і подушка готова прийняти наступну людину. При повторному використанні її не потрібно знову накачувати повітрям. Термін експлуатації подушки -15 років.

«Минулого року в Україні сталось понад 60 тис. пожеж, на яких загинуло понад 2 тис. людей, а врятовано більше 3 тис. Кількість загиблих могла б бути меншою, якби пожежно-рятувальні підрозділи мали подібне рятувальне спорядження. У випадку необхідності ця подушка застосовуватиметься на Львівщині під час надзвичайних ситуацій», - розповів представник університету А.Крук.

версія для друку