українська російська англійська
Херсонський порт планує збільшити фінансовий приріст на 40 млн. грн. за рахунок додаткових вантажопотоків
31.01.2012 | 14:57
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Одним з пріоритетних напрямків розвитку Херсонського морського торговельного порту на 2012 рік є залучення додаткових вантажопотоків та організація зовнішнього рейду для обробки великотоннажного флоту. Про це повідомив заступник начальника порту Дмитро Москаленко, окреслюючи плани роботи підприємства на поточний рік.

«У нашому арсеналі проектів є дуже серйозні та перспективні напрацювання, які ми вже взялися реалізовувати, – сказав начальник порту.  – У першу чергу, мова йде про організацію зовнішнього рейдового якірного місця в районі Тендровської коси. Порт має досвід обробки великотоннажного флоту, який після часткового завантаження в Херсоні відправлявся на довантаження в інші більш глибоководні порти та термінали».

Облаштування та оформлення зовнішнього рейду дозволить Херсонському порту вийти на ринки обробки великотоннажних суден: часткове завантаження суден (до осадки, що дозволяє прохід каналом) здійснюватиметься в порту; довантаження суден – на Тендровській косі.

З реалізацією проекту порт отримає не лише додаткові обсяги (зернових вантажів, мінеральних добрив, коксу), але і забезпечить завантаження власної плавмеханізації. При цьому, як зазначив Дмитро Москаленко, приріст грошового потоку від реалізації проекту за попередніми розрахунками може досягати 40 млн. грн. на рік.

Крім того, одним з пріоритетних напрямків роботи підприємства в поточному році залишається залучення додаткових вантажопотоків – транзитних калійних добрив та капролактамового сульфату, вітчизняного вугілля, коксу, металу, контейнерів, а також транзитних зернових вантажів.

Минулого року підприємству вдалося залучити декілька нових вантажопотоків – вугілля, кокс, мішки, шпат, каолін та контейнери. В поточному році робота продовжиться.

Нагадаємо, протягом січня-грудня 2011 року Херсонським портом перероблено 2926,4 тис. тонн вантажів – це на 24,7% більше аналогічного показника 2010 року та на 14% перевищує планове завдання порту з вантажопереробки. Загальний обсяг перевалки хлібних вантажів склав 1242,8 тис. тонн – зростання на 28,2%.

Крім того, у 2011 році підприємству вдалося залучити 73 тис. тонн металобрухту, а також збільшити перевалку лісу та вантажів у біг-бегах (великих м’яких пластикових контейнерах).

Протягом січня-грудня 2011 року Херсонським портом видобуто та реалізовано 720 тис. тонн піску – на 328 тис. тонн більше, ніж у 2010 році.

 

 

 

версія для друку