українська російська англійська
Державна прикордонна служба України отримала обладнання для покращення роботи системи аналізу ризиків
31.01.2012 | 15:41
Пресс-служба Державної прикордонної служби

31 січня в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулася церемонія передачі комп’ютерного обладнання для оснащення підрозділів аналізу ризиків, які знаходяться безпосередньо на державному кордоні. У заході взяли участь Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин, Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Теффт та Координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай.

Передача обладнання вартістю майже 700 тисяч гривень є частиною проекту, що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду США. В рамках проекту з загальним бюджетом 474 тисячі євро, реалізація якого здійснюється в координації з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові і Україні та Міжнародною організацією з міграції в Україні, передбачається технічне оснащення підрозділів аналізу ризиків та кримінального аналізу, а також проведення тренінгів та семінарів із залученням провідних експертів правоохоронних органів держав ЄС.

Загалом співпраця Державної прикордонної служби України та ОБСЄ в Україні з розвитку системи аналізу ризиків та кримінального аналізу розпочалася наприкінці 2006 року. Тоді започаткованим проектом міжнародної допомоги «Допомога у реформуванні та підвищенні результативності Державної прикордонної служби України» відбувалося технічне оснащення підрозділів з аналізу ризиків та кримінального аналізу на ділянці українсько-молдовського державного кордону, а також навчання відповідного персоналу. Після завершення проекту Державною прикордонною службою України було отримано сучасне комп’ютерне обладнання та спеціальне програмне забезпечення на суму близько 2,1 мільйонів гривень.

Сьогоднішній проект міжнародної допомоги «Підвищення спроможності роботи систем аналізу ризиків та кримінального аналізу в Державній прикордонній службі України» є продовженням реалізації попереднього проекту.

«Підвищення ефективності системи аналізу ризиків шляхом оснащення відповідних відділів сучасною комп’ютерною технікою посилить спроможність українських прикордонників щодо боротьби з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, контрабандою на українських кордонах», – зазначив Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин.

«Передача обладнання є лише першою частиною проекту, який ми виконуємо спільно з Державною прикордонною службою України. І ми готові продовжувати цю співпрацю щодо проведення навчання для прикордонників з відділів оцінки ризиків та кримінального аналізу, що розташовані вздовж державного кордону України», – сказав Координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Любомир Копай.

версія для друку