українська російська англійська
Енергозбереження і транспорт - пріоритетні напрями співпраці Луганщини з Європейським інвестиційним банком
31.01.2012 | 18:08
Луганська ОДА

Голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк доручив керівникам міст та районів області розробити проекти, спрямовані на співпрацю з Європейським інвестиційним банком.

«Взаємодія Луганщини з Європейським інвестиційним банком переходить в активну стадію: вже підготовлено понад 36 пропозицій від територій Луганщини, за якими ми співпрацюватимемо з цією фінансовою структурою в рамках програми Східноєвропейського партнерства», – розповів голова облдержадміністрації, підкресливши, що пріоритетними напрямами для регіону стануть енергозбереження і транспорт.

За його словами, пропозиції від представників місцевої влади мають бути підготовлені у найкоротші терміни. В першу чергу Володимир Пристюк чекає проекти від керівництва обласного центру. «Луганськ є візитною карткою регіону, його столицею. Тому саме від вас я чекаю найбільш активної участі у програмі Східноєвропейського партнерства», – заявив голова облдержадміністрації, звертаючись до керівництва Луганської мерії.

Відзначимо, що Європейський інвестиційний банк – державна фінансово-кредитна установа Європейського Союзу для фінансування розвитку європейських регіонів у формі довгострокових кредитів. Сфери використання кредитів – найчастіше: енергетика, транспорт і телекомунікації.

Нагадаємо, що в ході своєї поїздки до Брюсселю минулої осені Володимир Пристюк, зустрічаючись з керівниками бюджетного комітету і комітету регіонального розвитку Європарламенту, обговорив перелік документів, які необхідні для розробки спільних проектів, познайомився з відповідальними особами, які займаються цим процесом. Крім того, він також відвідав Європейський інвестиційний банк у Люксембурзі. «Для розвитку соціальної сфери регіону, перш за все комунальної галузі, вони готові надати нам кредити на 20 років під 2-3% річних з можливістю відтермінування платежу до чотирьох років. І все це без державних гарантій», – відзначив Володимир Пристюк.

версія для друку