українська російська англійська
Наводиться лад в системі держзакупівель щодо забезпечення навчальних закладів Херсонщини продуктами харчування
01.02.2012 | 09:35
Херсонська ОДА

Критичні матеріали в ЗМІ щодо порушень, які мали місце в системі державних закупівель із забезпечення навчальних закладів Херсонщини продуктами харчування, призвели до організації невідкладної перевірки.

Аналіз проведений спеціалістами управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації з залученням фахівців з прокуратури та КРУ показав, що прогалини та недосконалість тендерного законодавства інколи призводять до порушень. Тобто посадова особа, від якої залежить підготовка та проведення безпосередньо тендеру, стає заручником ситуації.

Державні закупівлі, як правило, проводяться на початку року, коли вартість на овочі є максимальною. Процедура передбачає можливість переукладання угод, але підготовка займає 60 днів, а весь цей час потрібно годувати дітей. І це тільки поверхневі питання.

За результатами перевірки до дисциплінарної відповідальності притягнуто ряд посадових осіб, які не відреагували своєчасно на сезонні коливання цін. Однак ситуація не носить системного характеру.

Для недопущення подібної ситуації в подальшому спланована система запобіжних заходів.

Так, 27 січня в Херсонській обласній клінічній дитячій лікарні пройшла обласна нарада начальників, спеціалістів управління, відділів освіти райдержадміністрацій, міських рад, директорів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування та лікарів дитячих лікувальних закладів з питання «Організація якісного та безпечного харчування дітей». У ній взяли участь заступники начальника управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації Євгенія Кулькіна та Віктор Меренков, представники контролюючих органів: інспекції з питань захисту прав споживачів в області, Державної фінансової інспекції, обласної санітарно-епідеміологічної станції, відділу державних закупівель Херсонської міськради.

Учасники заслухали інформацію про порушення, виявлені під час перевірки інспекцією у справах захисту прав споживачів, щодо організації харчування дітей у лікувальних, шкільних та дошкільних навчальних закладах; про типові порушення, виявлені під час проведення державних аудитів, про дотримання вимог чинного законодавства в організації безпечного харчування дітей в організованих колективах області. Також присутні ознайомилися з інформацією про проведення процедур конкурсних торгів з організації харчування дітей.

Крім того, співробітниками УМВС України в Херсонській області заплановані перевірки закладів освіти з зазначених питань.

версія для друку