українська російська англійська
Україна зняла заборону на імпорт рослинної продукції з Туреччини
01.02.2012 | 10:51
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

На сьогодні Туреччина  не є країною з високим фітосанітарним ризиком для України.  Так, у 2010-му та 2011 роках у продуктах рослинного походження, які імпортувалися з Туреччини до України, було виявлено карантинні організми. У результаті Україною було введено заборону на ввіз продовольства з Туреччини. Втім, після виконання країною-імпортером відповідних фітосанітарних вимог, постачання турецької продукції відновлено.

Відповідно до фітосанітарного стану Туреччини, на її території існує ряд карантинних організмів, які є небезпечними для здоров’я вітчизняних рослин. Так, у 2010 році у зв'язку з частим виявленням карантинного організму - картопляної молі - та неодноразовим порушенням міжнародних та національних фітосанітарних вимог при імпорті пасльонових культур із Туреччини, на їх ввезення було запроваджено заборону. Після проведення ряду фітосанітарних процедур, у грудні минулого року між Україною та Туреччиною було укладено угоду та знято заборону на ввіз пасльонових. Втім, незабаром карантинні організми були виявлені у турецьких цитрусових. У цитрусових, які  імпортувались із Туреччини на територію України, тричі у минулому році державні інспектори з карантину рослин виявляли середземноморську плодову муху, яка є небезпечним карантинними шкідником. У всіх випадках було вжито відповідні фітосанітарні заходи щодо знезараження методом рефрижерації.

Наразі ситуація нормалізувалась і поки що такі випадки не повторювались, тож заборона української сторони щодо ввозу продовольства рослинного походження з Туреччини знято.

версія для друку