українська російська англійська
Микола Азаров закликав "не опалювати вулицю"
01.02.2012 | 12:28
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Українську систему теплопостачання житлових будинків потрібно модернізувати таким чином, щоб комунальники «не опалювали вулицю», а громадяни не сплачували зайві гроші за тепло, яке неефективно витрачається. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 1 лютого.

«Екстремальні морози безжально висвітлили насправді давно відому проблему - наше господарство надзвичайно енерговитратне, зазначив Микола Азаров. - Країна використовує зайві дорогі енергоресурси, а громадяни витрачають зайві гроші на оплату теплопостачання. Тому що ми в багатьох випадках опалюємо вулицю».

Глава Уряду наголосив, що наші люди живуть у будинках, які не пристосовані до економного використання енергії. Левова частка житла побудована в радянські часи, коли газ, мазут, вугілля коштували дешево, тому на шалені втрати тепла ніхто не звертав уваги. За висновками фахівців, стандартний радянський будинок споживає тепла в 2 і більше рази понад норму.

«Таким чином, наші люди оплачують принаймні вдвічі більше обсягів теплопостачання, ніж це насправді необхідно. А коштує це нам вчетверо більше ніж, наприклад, німцям, враховуючи кабальну ціну на газ для України», - зазначив Микола Азаров.

  Глава Уряду наголосив на необхідності «за досить короткий час ретельно «утеплити» і модернізувати все житлово-комунальне господарство: від теплоцентралей і мереж до стін і вікон будинків».

«І після цього справедливо буде, що люди стануть оплачувати стільки, скільки реально коштують послуги, - підкреслив Микола Азаров. - Причому програму енергозбереження треба створювати не «взагалі», а на підставі даних обстеження тепло ефективності буквально кожного будинку. Це можливо і правильно».

Також глава Уряду закликав громадян в сьогоднішній екстремальній ситуації максимально економити тепло, гарячу воду, електроенергію, дбайливо ставитися до обладнання, яке забезпечує життєдіяльність міст і сіл.

 

версія для друку