українська російська англійська
У Повітряних Силах стартував конкурс "Кращий сержант"
01.02.2012 | 12:47
Прес-служба Міністерства оборони

1 лютого, у Повітряних Силах Збройних Сил України в рамках заходів Року командира-лідера стартував конкурс “Кращий сержант”.

Захід спрямований на підвищення у сержантського складу мотивації до військової служби, вдосконалення знань з професійної підготовки, рівня їхнього польового вишколу і фізичної підготовленості, формування у молодших командирів лідерських якостей. Для участі в конкурсі допускаються військовослужбовці, які обіймають посади сержантського складу і мають військове звання від молодшого сержанта до старшого прапорщика включно. Кандидатів на участь у конкурсі висуває командування підрозділів, водночас їхні кандидатури обов’язково повинні бути розглянуті на Радах сержантів військових частин.

– Конкурс проводиться у кілька етапів. Зокрема, перший – у військових частинах, – говорить тимчасово виконуючий посаду заступника командувача Повітряних Сил ЗС України з виховної та соціально-психологічної роботи – начальника управління полковник Олег Грунтковський. – Хто з конкурсантів посяде призові місця, змагатиметься у наступному етапі, що проходитиме у повітряних командуваннях та у Командуванні Повітряних Сил. Оцінюватимуться конкурсанти у військово-професійній, гуманітарній та військово-спортивній номінаціях.

Відповідно до положення про конкурс “Кращий сержант” у військово-професійній номінації перевірятиметься тактична, стройова, військово-медична та стрілецька підготовки, а також знання молодшими командирами положень статутів ЗС України, вимог щодо захисту від зброї масового ураження. У гуманітарній номінації конкурсанти демонструватимуть знання історії України, її Збройних Сил та історії створення сержантського корпусу. Військово-спортивна номінація передбачає складання заліків з кросу на одну, дві чи три тисячі метрів відповідно до вікових груп, підтягування на перекладині та бігу на 100 метрів. Крім того, за рішенням начальників родів військ та спеціальних військ, начальників структурних підрозділів Командування Повітряних Сил, яким підпорядковуються військові частини та установи, вирішено, що для більш ретельного контролю знань та умінь сержантів перевірка здійснюватиметься й за іншими предметами навчання, які стосуються фахової підготовки конкурсантів.

– Екзаменаційні білети складатимуться на підставі тематики конкурсу. Іспит з кожної номінації включатиме як теоретичну, так і практичну частини. Відтак, конкурсанти повинні не лише бездоганно володіти теоретичними знаннями з основних дисциплін бойової підготовки, а й вміло застосовувати їх на практиці, – розповів полковник Олег Грунтковський.

Говорячи про заохочення переможців конкурсу “Кращий сержант”, полковник Олег Грунтковський зазначив, що ці військовослужбовці користуватимуться перевагою при висуванні на вищу посаду та направленні на навчання до навчальних центрів, які опікуються підготовкою молодшого командирського складу.

версія для друку