українська російська англійська
Віктор Балога: Кількість пунктів обігріву на всій території України буде збільшено до 2 тисяч
01.02.2012 | 13:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Станом на ранок 1 лютого поточного року в Україні функціонує 1 735 пунктів обігріву. Очікується, що їх кількість найближчим часом буде збільшено до 2 тисяч. Про це повідомив Міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога на брифінгу в Будинку Уряду.

«Буквально 10 днів тому, було прийнято рішення про розгортання 100 пунктів, через три дні після оцінки ситуації Гідрометцентром щодо похолодання їх кількість зросла до 600. Але життя підказало, що потрібно ставити до 2 тисяч. І, швидше за все, ми на цю цифру вийдемо», - повідомив Віктор Балога.

За його словами,  за період з 27 січня до 1 лютого до пунктів обігріву, щоб отримати їжу і зігрітися, звернулося 31,5 тис. людей, за останню добу – 7,5 тис. Загалом за період холодів зі скаргами на переохолодження до лікувальних закладів звернулося 854 людини, із них 723 госпіталізовано. ( Адреси дислокації пунктів обігріву в Україні: http://www.mns.gov.ua/news/20364.html )

Разом з тим Віктор Балога високо оцінив злагоджену роботу Уряду, МНС та органів місцевого самоврядування. За його словами, саме завдяки оперативному вжиттю заходів на всіх рівнях в Україні не сталося жодної надзвичайної ситуації. «На сьогоднішній день в Україні не сталося надзвичайних ситуацій державного рівня внаслідок погодних умов. На сьогодні працюють всі об’єкти життєзабезпечення житлово-комунальної сфери. Це пояснюється ефективною і злагодженою роботою Уряду і місцевої влади. Я задоволений роботою Міністерства і органів місцевого самоврядування», - заявив Міністр. Він додав, що, зокрема оперативно вирішуються всі питання, які стосуються питання обігріву, їжі, медичної допомоги.

Віктор Балога наголосив, що згідно з прогнозами синоптиків зниження температури триватиме до 15 лютого. Піку низьких температур слід очікувати уже поточного тижня. «До 5 числа триватиме похолодання, наступні 2-3 дні буде незначне потепління, а потім знову похолодання. До 15 числа, за попередніми прогнозами, будуть досить сильні морози. Але пік буде до кінця поточного тижня», - застеріг Міністр надзвичайних ситуацій.

За його словами, такий прогноз розвитку ситуації вимагає посилених заходів. Тому у випадку виникнення надзвичайних ситуацій основну допомогу надаватиме Укрзалізниця і підприємства Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Якщо потрібно буде реагувати на ситуацію в населених пунктах з населенням до 50 тис., то з цим справиться місцева влада і підрозділи МНС. «Ми готові на протязі 4-5 годин доставити повністю укомплектованих 60 бригад, щоб забезпечити життєзабезпечення того чи іншого об’єкту. «Заходи, вжиті Урядом і органами місцевого самоврядування, дозволяють буквально негайно приступити до ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій», - зазначив Віктор Балога.

 

версія для друку