українська російська англійська
Ігор Калєтнік: Час перебування транспортного засобу з товарами в пункті пропуску скоротився в середньому на 25%
01.02.2012 | 15:28
Прес-служба Державної митної служби

Завдяки впровадженню попереднього документального контролю час знаходження в пункті пропуску одного транспортного засобу з товарами в середньому зменшився на 25%. На цьому наголосив голова Державної митної служби під час засідання Уряду, доповідаючи про вдосконалення системи попереднього документального контролю.

За його словами, на сьогоднішній день 75% всіх видів державного контролю на кордоні здійснюється у формі попереднього документального контролю.

Нагадаємо, попередній документальний контроль в пунктах пропуску було запроваджено наприкінці минулого року.

Митники за документами здійснюють контроль товарів, який донедавна проводився цілою низкою органів: санітарами, ветеринарами, фітосанітарами, екологами та іншими. Ці бюрократичні перепони заважали швидкому проходженню контрольних процедур. Відтепер зазначені органи здійснюють інші види державного контролю всередині країни.

Головна ідея – не розривати єдиний процес контролю вантажів на відомчі блоки. Форма попереднього документального контролю діє у всіх розвинених країнах Європи і світу.

Наразі понад 80% видів державного контролю в Україні здійснюється митниками у формі ПДК. Митники планують у найкоротші терміни вийти на 100-відсотковий показник.

 

версія для друку