українська російська англійська
Держспоживінспекція: інспекторів ознайомили з новими концепціями у сфері ринкового нагляду
01.02.2012 | 17:38
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

З метою розбудови органів ринкового нагляду та ознайомлення інспекторів ринкового нагляду з новими концепціями у сфері ринкового нагляду, які вводяться в контексті реформи системи технічного регулювання України 31 січня 2012 року у приміщенні Держспоживінспекції України відбувся семінар для фахівців ринкового нагляду Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Держспоживінспекції України, Держгірпромнагляду.

Голова Держспоживінспекції України Орєхов Сергій на початку роботи семінару наголосив на важливості цього заходу, беручи до уваги процес реформування системи ринкового нагляду. В свою чергу керівник проекту Стефанос Іоакімідіс (Греція) висловив подяку організаторам семінару з боку української сторони, та висловив сподіванян на подальшу плідну співпрацю.

Доповідачем семінару був Свєтлозар Толєв  (Болгарія)-  ключовий експерт з ринкового нагляду.

Під час семінару розглядались основні принципи Нового та Глобального підходів за такими питаннями ринкового нагляду:

принципи і стратегії ринкового нагляду;

організаційні та практичні аспекти ринкового нагляду;

координація та обмін інформацією;

система RAPEX та процедури положень щодо гарантій;

контроль за імпортом.

Зазначений семінар відбувся у рамках реалізації Програми бюджетної підтримки «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» Угоди про фінансування, яка була підписана між Україною та ЄС у грудні 2009 року.

В основу Програми покладено Матрицю індикаторів, яка передбачає виконання низки заходів у сфері реформування української інфраструктури якості. Дані заходи передбачені постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) № 888 від вересня 2010 року, до якої згодом були внесені поправки постановою КМУ № 668 від червня 2011 року. Головним розпорядником та відповідальним виконавцем Програми визначено Мінекономрозвитку, в свою чергу, Держспоживінспекція України бере участь у реалізації зазначеної Програми у якості реципієнта.

 Загальна вартість реалізації Програми складає 45 млн. євро, з них – 39 млн. євро спрямовуватимуться на забезпечення реалізації Програми, 6 млн. євро на додаткову підтримку з реалізації заходів бюджетної підтримки.

 

версія для друку