українська російська англійська
У Кабміні журналістів не ображають, натомість створюють належні умови для роботи
01.02.2012 | 19:47
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У Секретаріаті Кабінету Міністрів України проведено службову перевірку інформації, поширеної інформаційним агентством «Голос.UA» щодо інциденту, який нібито стався після завершення засідання Уряду.

Кореспондент агентства Ольга Черненко стверджувала, що якась «урядова працівниця» вигнала журналістів з прес-центру зі словами «Забирайтеся геть звідси!».

Водночас інші журналісти, які також були учасниками описаної ситуації і співробітники Секретаріату запевнили, що нічого подібного не відбувалось.

Насправді технічна співробітниця управління адміністративних будинків, разом з двома прибиральницями попросила декількох журналістів, які залишилися в прес-центрі, перейти в сусіднє приміщення, оскільки  прес-центру необхідно було прибирати перед наступним заходом.

Журналісти абсолютно спокійно перейшли до зали, де вони зазвичай працюють між брифінгами і в очікуванні інших заходів.  Через 20-25 хвилин настав час прибирання і цього приміщення, і журналісти, які вже завершили роботу, спокійно пішли у своїх справах, тим більше, що в саме в цей час починалося «пряме включення», а за неписаним журналістським правилом в такі хвилини колегам ніхто не заважає. Прибирання приміщення розпочалося лише після завершення роботи телевізійної групи.

Отже, жодних фактів некоректної поведінки представників Секретаріату службова перевірка не виявила. Відмовились надати такі факти і керівництво агентства та акредитований кореспондент Ольга Черненко.

Особливо здивувала позиція інформагентства «Голос.UA», яке навіть не зробило спроби перед публікацією отримати об’єктивну інформацію від Секретаріату Кабінету Міністрів та дати можливість  прокоментувати ситуацію.

Таким чином, інформаційне агентство поширило абсолютно нічим не підтверджену, неправдиву інформацію, яка завдає шкоди репутації працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України. З якою б метою це не було зроблено, це є порушенням закону і норм журналістської етики.

В зв’язку з цим Департамент інформації та комунікацій з громадськістю наполягає на спростуванні інформагентством «Голос.UA» неправдивої інформації, поширеної і розміщеної на сайті агентства 1 лютого поточного року під заголовком  «У Азарова журналістам сказали: «Забирайтеся геть!».

Керівництво агентствa офіційно проінформовано про те, що  журналістка Ольга Черненко в подальшому може бути позбавлена акредитації в Кабінеті Міністрів України у зв’язку з грубим порушенням нею статті 26 Закону України «Про інформацію».

Водночас Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів підкреслює, що і надалі буде робити все можливе, щоб створювати належні умови для безперешкодної роботи журналістів, які висвітлюють діяльність Уряду та з повагою ставиться до працівників ЗМІ, які фахово виконують свої обов’язки.

 

 

 

версія для друку