українська російська англійська
Експерти ООН перевірили готовність українського вертолітного миротворчого контингенту до виконання завдань у ДР Конго
02.02.2012 | 11:19
Прес-служба Міністерства оборони

Розташування 3-го окремого полку армійської авіації Сухопутних військ ЗС України, що дислокується у Бродах на Львівщині, з робочим візитом відвідала делегація експертів ООН.

Основна мета візиту іноземних гостей полягала у перевірці готовності вертолітного підрозділу, що готується на базі полку, до включення у склад Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

За словами командира 3-го окремого полку армійської авіації військового льотчика-снайпера полковника Ігоря Яременка, особовий склад частини ще з 1996 року бере активну участь у багатонаціональних міжнародних навчаннях. Більше 300 військовослужбовців з нинішнього складу полку брали участь в операціях з підтримання миру у колишній Югославії, Косово, Сьєрра-Леоне, Лівані, Кувейті, Іраку та Ліберії. Понад 100 військовослужбовців полку на даний час проходять службу у складі 56-го окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії. Вертолітники також залучені до участі в етапі ініціативи НАТО. Процес планування та оцінки сил, яка надає механізми повного залучення сил та засобів країн-партнерів до операцій з підтримки миру.

Як повідомив полковник Ігор Яременко, основу льотного складу українського миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго складуть вертолітники ескадрильї, яка входить до Об’єднаних сил швидкого реагування Збройних сил України. Усі вони мають досвід виконання миротворчих завдань.

Під час перебування у Бродах, міжнародні експерти ООН побували у парку бойових машин, на аеродромі, у ТЕЧ полку, де ознайомилися з технічним станом вертольотів та спеціальної техніки, що входитиме до складу миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго. Вони також зустрілися з головним військовим інспектором Повітряних Сил ЗС України Головної інспекції Міністерства оборони України генерал-майором Павлом Морозом, представниками командування Сухопутних військ Збройних Сил України, які відповідають за підготовку українського миротворчого контингенту.

Довідка. 22 грудня минулого року 247 голосами народних депутатів Верховна Рада України ухвалила Закон “Про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго”. Відповідно до ухваленого Закону, до складу Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго буде направлено національний миротворчий контингент чисельністю до 200 військовослужбовців та 4 бойових вертольотів Мі-24 (з бойовими комплектами з розрахунку по 5 на один вертоліт), а також 43 одиниці автомобільної та спеціальної техніки.

Рішенням Вищої атестаційної комісії Міністерства оборони України основним кандидатом на посаду командира миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго призначено командира 3-го окремого полку армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України військового льотчика-снайпера полковника Ігоря Яременка, за плечима якого майже 3 тисячі годин нальоту на вертольотах Мі-24.

Завдання миротворчого вертолітного загону Збройних сил України на території африканської країни полягатимуть у веденні повітряної розвідки, спостереженні, проведенні заходів стримування та вогневої підтримки наземних сил, забезпеченні дій військ Місії ООН, в тому числі пошуково-рятувальних операцій. Місцем базування миротворчого контингенту України на території Демократичної Республіки Конго пропонується визначити аеродроми Місії у м. Гома (Північне Ківу) з подальшим переміщенням двох вертольотів на аеродром у м. Бунія (Ітурі).  

Законом передбачено, що фінансування витрат, пов’язаних з участю України в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат Організацією Об’єднаних Націй.

 

версія для друку