українська російська англійська
Україна і Молдова мають хороші перспективи для збільшення товарообігу
02.02.2012 | 11:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна і Молдова мають хороші перспективи для збільшення товарообігу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Прем’єр-міністром Молдови Владом Філатом.

При цьому він підкреслив, що в 2011 році взаємний товарообіг перевищував 1 млрд. доларів, однак ще не досягнув докризового рівня.

«У 2011 році обсяг взаємної торгівлі перевищував 1 млрд. доларів. Це гарний показник. Іде відновлення рівня післякризових 2008-2009 років. Наш докризовий товарообіг складав 1,5 млрд. дол., а тому нам є куди рости і всі можливості для збільшення товарообороту у нас є», - зазначив Микола Азаров.

Крім того, Прем’єр-міністр зазначив, що Україна зацікавлена в участі наших будівельних компаній у розвитку інфраструктурних проектів у Молдові, створенні спільних лізингових компаній з експлуатації на території Молдови української сільськогосподарської техніки.

Микола Азаров зазначив, що Україна зацікавлена в синхронній ратифікації парламентами обох країн угоди про запровадження зони вільної торгівлі в СНД.

Також Глава Уряду закликав молдавську сторону активізувати роботу з демаркації українсько-молдавського державного кордону у проблемних точках та щодо угоди про експлуатацію Дністровської ГЕС.

Крім того, Глава українського Уряду попросив молдовських колег внести на розгляд парламенту Молдови законопроект щодо ратифікації угоди про співробітництво в сфері нацменшин. Микола Азаров нагадав, що Україна ще в минулому році виконала всі внутрішньодержавні процедури, які необхідні для набрання чинності зазначеної угоду.

версія для друку