українська російська англійська
Інвестори з Німеччини планують реалізувати в Криму проект з розвитку вітроенергетики
02.02.2012 | 10:41
Рада міністрів АРК

Заступник Голови Ради міністрів Криму Азіз Абдуллаєв провів зустріч з представниками Бюро Делегата німецької економіки в Україні і представниками фірми «WKN AG» (Німеччина). У заході взяли участь керівники Республіканського комітету Криму по паливу, енергетиці та інноваційній політиці, Агентства регіонального розвитку Криму, Джанкойської і Красноперекопської райдержадміністрацій.

На зустрічі німецька сторона представила інвестиційний проект з розвитку вітроенергетики на території півострова. Проект включає не тільки дослідження в галузі альтернативної енергетики, а й весь цикл виробництва енергії вітру: розробку, проектування, фінансове обґрунтування і забезпечення, будівництво «під ключ» і подальшу експлуатацію вітроелектростанцій.

Проект передбачає будівництво вітроелектростанцій потужністю 400 МВт, з інвестуванням в 1 млрд. дол. на території Джанкойського і Красноперекопського районів.

Учасники зустрічі обговорили організаційні та проблемні питання, в результаті чого досягнуто згоди про підписання договору співпраці фірми «WKN AG» з Агентством регіонального розвитку Криму. Дане співробітництво дозволить вести діалог сторін на професійному рівні і швидко вирішувати виробничі питання, що виникають під час будівництва електростанцій.

На зустрічі були відзначені переваги використання енергії вітру. Зокрема, це відсутність викиду парникових газів, гарантовані поставки електроенергії, передбачувана вартість сировини, реалістична вартість генерування енергії, створення нових робочих місць і розвиток соціальної інфраструктури. «Реалізація даного проекту в значній мірі дозволить просунутися в напрямку цілей, поставлених урядом України», - вважає Азіз Абдуллаєв.

версія для друку