українська російська англійська
У МОН розроблять Держстандарт початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами
02.02.2012 | 11:41
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулася робоча нарада керівників робочих груп щодо розроблення нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами.

Під час наради обговорено основні змістові лінії стандарту з урахуванням оновленого змісту освіти початкової загальної освіти, світових тенденцій освіти осіб з особливими потребами, завдань, визначених Конвенціями ООН про права дитини та права інвалідів.

Особливу увагу приділено питанню білінгвістичного навчання глухих дітей. За словами директора Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України Засенка В. В. білінгвістичне навчання – це новий підхід до оцінки мови жестів як повноцінної лінгвістичної системи.

З урахуванням особливостей психофізичного розвитку дітей зазначеної категорії для розроблення стандарту утворено шість робочих груп, до складу яких увійшли науковці Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, представники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, керівники та педагогічні працівники спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів.

 

версія для друку