українська російська англійська
Завдяки діям АМК на соціально важливих ринках, громадяни та підприємці у 2011 році заощадили близько 490 млн. грн.
02.02.2012 | 15:34
Прес-служба Антимонопольного комітету

Завдяки діям Антимонопольного комітету України на соціально важливих ринках, громадяни та підприємці у 2011 році заощадили близько 490 млн. грн. Про це повідомив в.о. голови Комітету Рафаель КУЗЬМІН під час прес-конференції.

У 2011 році органи Комітету отримали та опрацювали близько 5 тис. заяв з приводу порушень конкуренційного законодавства.

Як поінформував Рафаель Кузьмін, органи Комітету припинили близько 4,5 тис. порушень конкуренційного законодавства, що на 37,2 % перевищує аналогічний показник 2010 року. Серед них:         близько 1,9 тис. зловживань монопольним становищем, 350 антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, 1 тис. антиконкурентних дій органів влади та понад 450 випадків недобросовісної конкуренції, з яких 395 стосувалися оманливої реклами.

Розмір накладених штрафів на порушників становить близько 42 мільйони гривень, що у півтора разу перевищує показник попереднього року. Разом з цим, як наголосив Рафаель Кузьмін, Комітет не ставив і не ставить собі за мету застосовувати до порушників жорсткі фінансові санкції. «Першочерговим завданням Комітету є захист інтересів громадян України та добросовісної конкуренції, тому головним для нас є припинення порушення», – зазначив в.о. голови Комітету.

Органи Комітету проаналізували близько 3,2 тис. нормативно-правових актів, що могли вплинути на економічну конкуренцію, та надали майже 3,5 тис. рекомендацій, спрямованих на розвиток конкуренції і запобігання монополізації ринків, органам влади та органам місцевого самоврядування.

Як підкреслив Рафаель Кузьмін, особливістю минулого року стало проведення комплексних перевірок, у яких одночасно була задіяна вся система органів Комітету. Такі перевірки торкнулися ринків адміністративних, житлово-комунальних послуг, електро- і газопостачання, стисненого і скрапленого газу, продуктів харчування (овочів, курячих яєць, молочних продуктів). Зокрема, органи Комітету перевірили близько 4 тис. державних органів та підприємств, що надають адміністративні послуги, та здійснили близько 3 тис. перевірок у житлово-комунальній сфері стосовно діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У 2011 році завдяки втручанню Комітету було забезпечено стабілізацію та зниження цін на соняшникову олію, а також її стабільне та безперебійне постачання на внутрішній ринок, притягнуто до відповідальності підприємців за антиконкурентні узгоджені дії на ринках гречки, хліба.  Комітет оперативно вжив заходів у зв’язку зі зростанням тарифів на послуги з надання місць для торгівлі продовольчими товарами.

В.о. голови Комітету підкреслив, що предметом постійної уваги Комітету залишаються ринки паливно-енергетичного комплексу. Так, у 2011 році Комітет надав учасникам ринків скрапленого газу, який використовується як моторне пальне, 76 рекомендацій з метою недопущення або припинення дій, які мають ознаки порушень; у низці регіонів припинені порушення на ринку постачання електроенергії за регульованим тарифом та газу у балонах.

Органи Комітету продовжують активну роботу з виявлення антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання у сфері державних закупівель. Минулого року Комітет прийняв близько                                             290 рішень щодо притягнення до відповідальності недобросовісних учасників торгів.

У межах виконання Комітетом функцій органу оскарження рішень у сфері державних закупівель протягом 2011 року опрацьовано близько 665 скарг, з них задоволено близько 234 скарг та відмовлено у задоволенні 159 скарг.

Протягом минулого року Комітет розглянув близько 756 заяв про концентрацію суб’єктів господарювання та 58 заяв про надання дозволу на узгоджені дії.

Рафаель Кузьмін зауважив, що Комітет і надалі робитиме все залежне від нього з метою забезпечення інтересів найбільш широких кіл підприємців і споживачів на соціально-важливих ринках.

У 2012 році Комітет має намір провести масштабні дослідження ринків медичних послуг і лікарських засобів, нафтопродуктів і скрапленого газу, окремих банківських послуг, будівельних матеріалів, продуктів харчування, послуг із надання місць для торгівлі продовольчими товарами, послуг митниці, що надаються в пунктах та зонах митного контролю, послуг обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, у сферах земельних відносин, незавершеного будівництва житла тощо.

Остаточний звіт Антимонопольного комітету уточнюється і буде поданий на розгляд Верховної Ради України у березні цього року, як це і передбачено законодавством.

 

 

версія для друку