українська російська англійська
Блогери радили Прем'єр-міністру, як збільшити доходи України від ІТ-індустрії
02.02.2012 | 18:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд готовий надавати всіляку підтримку розвитку сфери ІТ-технологій. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час спілкування з  блогерами, яке відбулося сьогодні в рамках  зустрічей «Лабораторії відкритих комунікацій».

Микола Азаров наголосив, що Уряд зробив значні кроки для підтримки розвитку сфери високих технологій, адже  цей напрямок в значній мірі визначає темпи розвитку як економіки, так і загалом країни.

Вже найближчим часом буде ухвалено новий закон, який кардинально змінить ставлення до сфери ІТ-технологій, запевнив учасників зустрічі Глава Уряду. Окрім цього, буде внесено зміни до податкового законодавства, які стимулюватимуть ІТ-бізнес в Україні, виведуть його на новий рівень розвитку, а це, в свою чергу, сприятиме покращенню економічних показників, зростанню рівня ВВП. Серед засобів  покращення умов розвитку сфери високих технологій Микола Азаров назвав пільгове оподаткування, а то й відмову від стягнення податків тих високотехнологічних розробок, які потребуватимуть особливої державної підтримки.

Минулого року  Урядом вжито ряд заходів, які   є реальними кроками на покращення роботи ІТ-сектору,  зазначив один із учасників зустрічі Денис Довгополий, відомий в Україні розробник бізнес-інкубатора  «growth up» та  проекту «startup crush test». Однак, на його думку, ще чимало чинників гальмують якісну роботу на цьому напрямку, зокрема залишаються старі проблеми адміністрування та бюрократизму.

Крім того існує нагальна  потреба у модернізації валютної політики, яка не дозволяє сфері ІТ- технологій розвиватися на повну силу. Тож існує ще чимало питань, які потребують системних,  виважених підходів для їх вирішення.

Сприяти розвитку сфері «високотехнологічної» освіти закликала Іветта Делікатна, посол «Силіконової долини»  в Украіні, адже майбутнє ІТ-сфери – за молодими людьми, які повинні отримати достатньо якісні сучасні знання. Зокрема, необхідно покращити рівень володіння  іноземними мовами, а для цього в першу чергу треба переглянути програми, за якими здобувають освіту молоді люди, та надати можливість освоювати їх з професійними викладачами. Також варто приділити більше уваги розвитку  комунікативно-інноваційних технологій, для цього Іветта Делікатна попрохала  створити національні проекти, реалізація яких дасть поштовх молодим, за якими, власне, майбутнє розвитку ІТ-технологій.

Микола Азаров запевнив, що на державному рівні  провідні заклади, які готують фахівців в цій галузі, отримуватимуть суттєву підтримку. Політехнічні вузи Києва, Львова, Харкова будуть посилені: як кількісно щодо набору студентів та роботи професорсько-викладацького складу,  так і якісно  -  створенням нових навчальних програм. До того ж розглядається можливість запрошення викладачів із-за кордону, Уряд готовий оплатити роботу таких висококваліфікованих фахівців, запевнив Микола Азаров.

Розглядається і можливість створення великої наукової бази, яка за допомоги держави з часом повинна перетворитися на українську   «силіконову долину», стати глобальним центром  розвитку ІТ-сфери. Саме тут, в Україні,  молоді українські фахівці, а серед сьогоднішніх студентів та спеціалістів-початківців немало майбутніх геніїв, зможуть реалізувати свої ідеї. 

До речі, учасники зустрічі запевнили Миколу Азарова, що рівень української ІТ-індустрії такий, що невдовзі на ринок вийдуть такі вітчизняні продукти і проекти, які стануть сюрпризом для світових грандів цієї індустрії.

 

Прем’єр-міністр закликав учасників зустріч тримати зворотній зв’язок, повідомляти про всі факти втручання в роботу правоохоронців, зокрема, податкової служби. Також Глава Уряду  попросив зібрати всі існуючи в блогер-середовищі ІТишників пропозиції, щоб Уряд, опрацювавши їх, міг створити формалізовані нормативно-правові документи, які б кардинально сприяли покращенню роботи ІТ-сфери та були максимально адаптовані до реальних потреб галузі.

версія для друку