українська російська англійська
Вадим Копилов: Україні потрібен окремий законодавчий акт, який би "профільно" впорядковував торгівлю
02.02.2012 | 19:50
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Проект Закону України "Про внутрішню торгівлю" спрямований на вдосконалення ведення торговельної діяльності в Україні. Про це повідомив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Копилов під час зустрічі з представниками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.

Вадим Копилов зазначив, що законопроект чітко визначає межі державного регулювання у сфері внутрішньої торгівлі та спрямований на виведення товарообігу з тіні та забезпечення контролю за якістю товарів шляхом введення необтяжливої, але ефективної та прозорої системи звітності.

Перший заступник Міністра зауважив, що документ покликаний врегулювати взаємовідносини між власниками ринків та кінцевими орендарями - тими, хто безпосередньо здійснює торгівлю. Зокрема, перешкодою для "спекулювання" торговими площами на ринках стане обмеження маржі на оренду.

Крім того, одним з нововведень законопроекту є норма, згідно якої товари, для продажу яких законами встановлені обмеження щодо віку покупця, реалізуються у спеціалізованих магазинах або у відокремлених від інших товарів приміщеннях (відділах, секціях) з обладнаним місцем розрахунку. «Це дозволить упорядкувати організацію торгівлі алкогольними та тютюновими виробами у всіх форматах торгівлі та зменшити пропаганду алкоголю та тютюну серед дітей і підлітків», - наголосив Вадим Копилов та додав, що досвід країн ЄС свідчить, що обмеження вільного доступу до місць продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів здатне призвести до зменшення їх споживання серед населення.

Перший заступник Міністра також зауважив, що у разі прийняття законодавчого акта у першу чергу виграє споживач, адже буде більш захищеним від споживання неякісної та небезпечної продукції, матиме можливість реалізовувати своє право на повернення продавцю неякісної продукції, буде захищено право споживача на придбання соціально значущих товарів за доступними цінами тощо.

Водночас, за його словами, законопроект є корисним і для товаровиробників, оскільки він унеможливить ситуацію з невчасним розрахунком за вже реалізований товар, а також унеможливить ситуацію, коли оплата послуг з просування товарів у роздрібній торговельній мережі стає обов’язковою умовою входження постачальників товарів до торговельних мереж.

«Таке врегулювання відносин між постачальниками товарів та торгівлею в кінцевому результаті призведе до попередження необґрунтованого зростання цін, перш за все, на соціально значущі товари. У підсумкувиграє споживач», - наголосив Вадим Копилов.

Як зазначив Перший заступник Міністра, для суб'єктів господарювання сфери торгівлі в законопроекті запроваджено принципи чесної конкуренції та розвитку малого та середнього бізнесу, закладено підґрунтя для підвищення якості торговельного обслуговування, захищаються права і законні інтереси суб'єктів торговельної діяльності.

Крім того, під час зустрічі Вадим Копилов обговорив з представниками Європейської Бізнес Асоціації, які входять до складу робочої групи щодо удосконалення положень проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю», питання державного регулювання цін на соціально значущі продукти та створення Державної інспекції України з контролю за цінами, її роль та функції; питання щодо затвердження порядку етикетування (маркування) харчових продуктів щодо вмісту в них генетично модифікованих організмів. Також розглядалося питання митного оформлення продукції, яка більше не підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, технічний регламент мийних засобів та умови його відтермінування тощо.

 

 

версія для друку