українська російська англійська
МОНмолодьспорту спростовує інформацію щодо "лідерства" у відмовах у наданні публічної інформації
02.02.2012 | 19:36
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Поширена «Українською правдою» 26 січня 2012 року інформація (з посиланням на проведене дослідження Українським незалежним центром політичних досліджень) про те, що МОНмолодьспортом не належним чином виконується Закон України «Про доступ до публічної інформації», м’яко кажучи, не відповідає дійсності. З моменту набрання чинності вказаного Закону України та до кінця 2011 року Міністерством отримано 521 запит на інформацію. З них: поштою – 145; телефоном – 69; електронною поштою – 307.

28 запитів надійшло від представників ЗМІ; 393 – від громадян; 52 – від юридичних осіб; 29 – від об’єднань громадян без статусу юридичної особи; 19 – надійшло як до розпорядника інформації від органів виконавчої влади.

Найбільш запитуваною була інформація про розпорядчі документи Міністерства, щодо створення та введення в дію системи «Електронний вступ», обсягів місць державного замовлення для підготовки науково-педагогічних кадрів у вищих навчальних закладів, ліцензування та рівня акредитації, статистичні дані про кількість дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, щодо рішень атестаційної колегії, про електронні версії підручників тощо.

Інформація щодо стану розгляду запитів на інформацію у МОНмолодьспорту щоквартально надається Державному комітетові телебачення і радіомовлення України та оприлюднюється на офіційному сайті Міністерства. Тому видається не зрозумілим, які офіційні чи неофіційні джерела діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо реалізації Закону України«Про доступ до публічної інформації» використано у дослідженні. Якось досить довільно автори-експерти центру оперують поняттями неіснуючого Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, згадується Державна служба молоді та спорту і, нарешті, та сама статистика з’являється у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, що нібито пасе задніх у царині надання громадянам законного доступу до публічної інформації.

Такі заяви з наданням громадськості недостовірної й неперевіреної інформації негативно впливають на імідж Міністерства освіти і науки, молоді та спорту як органу влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти і науки та не роблять честі її авторам.

версія для друку