українська російська англійська
Уряд США передав Україні прилади радіаційного контролю українського виробництва
03.02.2012 | 09:20
Прес-служба Державної екологічної інспекції

2 лютого у приміщенні Державної екологічної інспекції України відбулась зустріч Голови Держекоінспекції Жили П. Б. та Посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Теффта. Підписаний Договір про передачу приладів радіаційного контролю для вимірювання електричних величин та іонізуючих випромінювань (дозиметрів – радіометрів пошукових МКС – РМ 1401 KU) у кількості 13 штук загальною вартістю більш ніж 202 тис. 735 дол. США. Прилади були придбані посольством США у рамках проекту міжнародної технічної допомоги США «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового ураження». При виробництві дозиметрів-радіометрів використані українські розробки та технології, вони являють собою один з найсучасніших взірців спеціального обладнання, що були визначені в результаті тендерного відбору.

 «Важливо, що це багатофункціональне обладнання, – зазначив Голова Державної екологічної інспекції України Павло Жила. –  Воно дозволяє не лише виявляти, але й проводити ідентифікацію виявлених джерел іонізуючого випромінювання. Воно призначене для пошуку радіоактивних і ядерних матеріалів, у тому числі і в прихованому режимі. Проблема радіологічної безпеки в сучасному світі – це спільна проблема всіх країн, та сьогодні ми можемо стверджувати – українській кордон надійно контрольований». 

Після проведення спеціальних навчальних курсів з експлуатації, їх буде передано для роботи державним інспекторам з охорони навколишнього природного середовища у територіальні органи Держекоінcпекції України, насамперед в ті, де спостерігається підвищене митне навантаження, що буде особливо актуально під час Чемпіонату з футболу Євро 2012.

 

 

версія для друку