українська російська англійська
Михайло Папієв зобов'язав нафтотрейдерів забезпечити належну якість пального на буковинських АЗС
03.02.2012 | 09:44
Чернівецька ОДА

2 лютого половина перевізників, які виконують обласні та міжобласні пасажирські перевезення, не змогли виїхати на маршрут, як наслідок – значна кількість буковинців не змогли вчасно дістатися до пунктів призначення. Причина – неякісне пальне, яким напередодні було заправлено транспорт. Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв оперативно відреагував на ситуацію з пасажирськими перевезеннями на маршрутах загального користування на території області та провів нараду за участю керівників ДП “Буковинастандартметрологія”, управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації, Державної інспекції з захисту прав споживачів у Чернівецькій області та провідних нафтотрейдерів, які працюють в регіоні.

На нараді йшлося, зокрема, про якість дизельного пального, яке реалізується в зимовий період на території Чернівецької області, у зв’язку з чим було заслухано представників нафтотрейдерів. “Ми маємо всі підстави вимагати належної якості нафтопродуктів і в нас є достатньо важелів впливу, аби переконати несумлінних нафтотрейдерів у тому, що всі вимоги ДСТУ мають бути дотримані, – наголосив Михайло Папієв. – Якщо хтось сумнівається у серйозності намірів, то ми знайдемо засоби переконання – за порушення прав мешканців області в контексті якості пального діяльність таких АЗС буде припинено”. Він наголосив, що на ринку нафтопродуктів мають право працювати виключно добросовісні нафтотрейдери.

Керівник крайової виконавчої влади доручив вже з завтрашнього дня розпочати детальні рейдові перевірки буковинських АЗС – прискіпливо дослідити відібрані зразки пального і провести їх ідентифікацію в порівняльних лабораторіях. Михайло Папієв констатував, що найбільша кількість неякісного пального фіксується на несистемних заправках, які становлять 35% від загальної кількості АЗС, розташованих на території області – сьогодні зранку саме на таких заправках автоперевізниками зафіксовано неякісне пальне.

Також на нараді з представниками нафтотрейдерів керівник крайової виконавчої влади обговорив питання вартості бензину та дизпалива, та наголосив, що на рівні держави рекомендовано граничні ціни на кожен різновид пального, зокрема, на дизпаливо максимально можлива вартість складає 9 грн. 80 коп., на бензин марки А-95 – 10,37 грн., на А-92 – 9,87 грн., на А-80 – 9,39 грн. “Моніторинг цін на пальне в області засвідчив, що часто його вартість на заправках перевищує рекомендовану”, – відзначив Михайло Папієв, та звернувся до учасників наради з рекомендацією збалансувати нинішні ціни та реальну вартість пального на автозаправних станціях.

 

версія для друку